Co nového nabídnou iPhone 14 a iPhone 15? Renomovaný analytik prozradil, čím je Apple vylepší

Na cestě je taky revoluční displej.
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro
iStock

reklama

Letošní iPhony řady 13 se dočkají jen menších vylepšení jako vyšší obnovovací frekvence displeje 120 Hz nebo kvalitnějšího širokoúhlého fotoaparátu. Renomovaný analytik Ming-chi Kuo však prozradil, co Apple chystá pro iPhony v následujících dvou letech.

Vyšší třída Pro se má příští rok dočkat zcela nového 48 Mpx senzoru pro fotoaparát. Velikost tohoto senzoru má být úctyhodných 1/1.3 palce, což umožní ostřejší snímky s menším šumem a natáčení videa v kvalitě 8K.

Focení na iPhonu
Autor: iStock Focení na iPhonu

Fanoušci menších mobilů budou podla analytika v nadcházejícím roce zklamaní, protože nedostanou model iPhone 14 mini s menším 5,4 palcovým displejem a v nabídce tak zbudou pouze velikosti 6,1 a 6,7 palce. Letošní iPhony by však nejmenší variantu ještě dostat měly.

Chystané iPhony si zachovají výřez pro systém Face ID, ale přidají taky čtečku otisků prstů pod displejem, vrátí se tedy Touch ID. Apple už vyvíjí technologii, která schová veškeré senzory a optické čočky pod displej, má však být připravená až na rok 2023, tedy pro iPhony řady 15.

Co říkáte na plán Applu pro iPhony?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!