Proč byste si neměli koupit iPhone 7? Experti mají jasno – tenhle telefon je k ničemu!

iPhone 7
iPhone 7
Apple

reklama

Chce to možná trochu odvahy, ale ještě před tím, než se Tim Cook vytasil s novým iPhone 7, nechali se slyšet technologičtí experti a analytici, že tenhle telefon nemá smysl kupovat.

Všichni se shodují na tom, že už na první pohled jde pouze o revizi předchozího modelu. „Pokud chcete trochu paměti a lepší foťák, budiž, jako dobrou motivaci k upgradu to ale nevidím,“ řekla například Chetan Sharma, mobilní analytička.

Další důvod je poměrně obecný, ale celkem sedí – lidé jsou totiž naučení, že upgradují svoje telefony ve tříletém, nikoliv dvouletém cyklu, což se pak jako bumerang vrací ke společnostem, které telefony vyrábějí. Ani oni totiž nejsou tolik motivování k tomu, aby každý telefon znamenal nějakou revoluci, a proto se objevují telefony jako iPhone 7.

Dobrému pocitu nenahrává ani to, že už několik let má iPhone hliníkový obal – je možná praktický, ale uživatelé to vnímají jako nedostatečný pokrok a celé situaci by pomohla změna materiálu, například směrem ke sklu, jak naznačuje Ming-Chi Kuo – známý analytik, který se už mnohokrát ve svých predikcích trefil.

Vezmete-li pak v úvahu, že prodej nových telefonů Apple klesá, je opravdu na čase, aby po letech někdo zavelel k opravdové změně. Ta ovšem přijde – pokud vůbec – až za rok.

reklama

reklama