PRVNÍ FOTO: Huawei s bezrámečkovým displejem je tady! Nový Mate 10 překvapí umístěním čtečky otisků prstů

Největší čínská značka naskakuje na vlak bezrámečkových displejů.
Nový Huawei dokázal vměstnat čtečku otisků prstů do úzkého proužku pod displej
Nový Huawei dokázal vměstnat čtečku otisků prstů do úzkého proužku pod displej

reklama

Telefony Huawei nemusíme nikomu představovat. Tenhle obr nedávno předběhl Apple a stal se druhým největším světovým výrobcem telefonů hned za Samsungem. Skóruje hlavně dobrým poměrem výkon/cena a teď zaskóruje taky velkým tahákem, na který výrobci letos získávají zákazníky – maximálním pokrytím čelní strany displejem.

První fotka špičkového modelu Mate 10 ukazuje jen úzké proužky na horní a spodní straně. Jinak je displej s qHD rozlišením opravdu všude. Vypadá to, že se bude i trochu ohýbat po stranách jako to mají nejlepší Samsungy nebo nedávno představený LG V30.

Co však nový Huawei odlišuje od konkurence i svých předchůdců, je, že dokázal vměstnat čtečku otisků na spodní pruh a nebude ji nutné nahmatávat na zádech. Tomu se říká efektivně využité místo!

První fotka čelní strany Huawei Mate 10
První fotka čelní strany Huawei Mate 10

Z dalších vlastností stojí za zdůraznění supervýkonný osmijádrový čip vlastní výroby Kirin 970, doplněný 6GB RAM. Nabídne taky dvojitý foťák s hlavní čočkou rozlišení 12MP, světelností f/1.6 a optickou stabilizací. Bežet na něm bude zcela nový Android 8.0 Oreo s nadstavbou EMUI.

Plusem telefonů Huawei byla vždy cena, tak uvidíme, nakolik bude lákavá. Všechny podrobnosti o nové vlajkové lodi se dozvíme na tiskovce, která se koná 16. října.

Co říkáte na nový Huawei Mate 10? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!