První mobil s foťákem pod displejem chce přinést malou revoluci

Průstřely nebo výřezy v displeji budou brzy otázkou minulosti.
Mobil s foťákem pod displejem - ilustrační foto
Mobil s foťákem pod displejem - ilustrační foto
Oppo

Telefon se selfie foťákem schovaným pod displej se konečně dostává do prodeje. Mohli jsme už vidět prototypy, ale až mobil ZTE Axon 20 5G uvede technologii do praxe. Čínský výrobce ho oficiálně představí 1. září, ale už nyní jsou známé všechny podstatné parametry.

Pozvánka na představení ZTE Axon 20 5G
Autor: ZTE Pozvánka na představení ZTE Axon 20 5G

Nabídne obrovský OLED displej s úhlopříčkou 6,92 palce a rozlišením 2460 x 1080 pixelů. Uprostřed jeho horní hrany bude schovaná selfie kamerka s rozlišením 32 Mpx. V případě jeji aktivace se pixely displeje nad ní vypnou a zprůhlední a měly by umožnit focení či natáčení videa.

Selfie kamerka schovaná pod displejem
Autor: ZTE Selfie kamerka schovaná pod displejem

Pohánět ho bude aktuálně populární čip vyšší střední třídy Snapdragon 765G, který umožní i datové přenosy 5G. Doplní ho solidní porce 12 GB RAM s vnitřním úložištěm 256 GB. Baterka bude mít kapacitu 4120 mAh.

Kromě revoluční schované selfie kamerky nabídne na zádech čtyři objektivy, z nichž ten hlavní bude mít rozlišení 64 Mpx. Podrobnější parametry však odhalí až prezentace. Co už je však jisté, že se telefon nebude oficiálně prodávat v Česku.

Uniklé tiskové snímky ZTE Axon 20 5G
Autor: ZTE Uniklé tiskové snímky ZTE Axon 20 5G

Otázkou zůstává, jak se nová technologie osvědčí a zda bude možné ji aplikovat i na více čoček a senzorů, jaké potřebuje třeba iPhone pro své Face ID.

Otravují vás výřezy a průstřely v displejích či různé výsuvné selfie kamerky?

reklama