PS5 přijde dříve než se počítalo! Konečně nabídne plnohodnotný 4K výkon

Sony si počká, až budou zákazníci opravdu připraveni na vyšší rozlišení a novou generaci VR.
Kdy přijde PlayStation 5?
Kdy přijde PlayStation 5?

reklama

Významný technologický analytik Michael Pachter odhalil, kdy bychom se měli dočkat páté generace konzole PlayStation. Ačkoli vylepšenou verzi PS4 Pro představilo Sony teprve loni na podzim, nebudeme čekat další půlku cyklu. Pětka totiž přijde už v roce 2019.

"PlayStation 4 Pro je z technického hlediska vylepšením PS4 a myslím, že PS5 bude taky spíš takovým vylepšením, takovým půlkrokem," uvedl Pachter. Naráží tím na to, že nová konzole nemá nabídnout žádnou velkou WOW funkci. 

Sony spuštění nové konzole pečlivě časuje. Podle Pachtera čeká, až v Americe bude mít alespoň polovina domácností televize se 4K rozlišením a ve zbytku světa alespoň 35 procent. Ačkoli na 4K schopnosti láká už současná PS4 Pro, až PS5 má umět 4K opravdu plnohodnotně - se všemi efekty, bez přepočítávání a ve snímkovací frekvenci 60fps. K tomu se má navíc přidat vylepšená VR, kde bude vyšší rozlišení obzvlášť znát.

Analytik uvedl, že bude nová PS5 částečně zpětně kompatibilní - měla by podporovat hry z PS4 Pro. Půjde podle něho zkrátka o dokončení směru, který PS4 Pro spíše naznačuje - hraní her v plnohodnotném 4K. Právě proto se Pachter domnívá, že nebude vnímána veřejností jako nějak zásadně nové zařízení, což může být pro Sony marketingový problém.

Věříte jeho předpokladům? Byli byste ochotní koupit si novou konzoli už teď?

reklama

reklama