REVOLUCE: Nový iPhone se zbaví otisku prstů! Čím budete odemykat telefon teď?

Pokud bude mít iPhone všechno, o čem spekuluje, bude to nejzajímavější telefon v historii...
iPhone 8 a čtečka otisků
iPhone 8 a čtečka otisků
Apple

Spekulace, všude samé spekulace! Uvedení telefonu iPhone 8/X se blíží a po vzhledu, kameře či funkcích se nyní nejčastěji skloňuje téma čtečky otisků prstů. Jak naznačily telefony jiných značek, čtečka by mohla být integrální součástí displeje, možná ale lidé v Apple přišli na úplně jiné řešení.

Stále častěji se totiž hovoří o tom, že čtečku otisků nahradí rozpoznávání obličeje, což sice není přelomová technologie, ale určitě by to byl zajímavý úkrok stranou. Podle analytiků z Bloomberg bychom se však neměli dočkat jen toho, čím disponují Androidy už pěkných pár let – naopak, Apple technologii zdokonaluje a činí ji takřka neprolomitelnou.

V případě nového iPhonu by tak nemělo jít o jednoduchý scan olibčeje, ale plně trojrozměrný obraz, který telefon porovná s tím, co vidí skrze kameru před sebou. Senzor tak nebude možné ošálit fotkou vlastníka telefonu, ani dalšími jinými způsoby, vzhledem k tomu, že bude vedle vizuálních rysů brát v potaz i tvar obličeje a hloubku obecně.

Jestli tím dojde k úplnému zrušení čtečky otisků, není v tuto chvíli známo, na každý pád ale bude nový iPhone překypovat prvky, které jsme dosud v jednom jediném zařízení nemohli nikdy vyzkoušet.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama