Revoluční herní monitor má obří úhlopříčku i obří cenu. Co všechno umí?

Lahůdka pro skutečné hardcore pařany.
Obří herní monitor pod hlavičkou Republic of Gamers
Obří herní monitor pod hlavičkou Republic of Gamers
Asus

reklama

Obří monitor nebo spíš speciální televizor? Monitor v těle velké televize! Herní zobrazovač o úhlopříčce 65 palců (165 cm) uvádí do prodeje Asus pod značkou ROG Strix PG65UQ a poslouží jako skutečná třešnička na dortu špičkové herní sestavy. Pořádně drahá třešnička, protože vyjde na 114 900 korun. Čím si chce obhájit svou cenu?

Samozřejmostí je 4K QLED panel s poměrem stran 21:9, splňující vysoký standard HDR10, s maximální svitivostí až 1000 cd/m2 a nedostižnou odezvou pouhé 4ms. Specialitou je pak taktovatelná obnovovací frekvence až 144 Hz vybavená technologií G-Sync pro synchronizování s kompatibilními grafickými kartami Nvidia.

Asus ROG STRIX PG65UQ
Autor: Asus Asus ROG STRIX PG65UQ

Výrobce zvolil technologii LED s kvantovými tečkami neboli QLED, kvůli riziku vypalování obrazu, ale pro dokonalou černou ji vybavil 348 zónami s lokálním stmíváním, dynamická úprava podsvícení eliminuje blikání technologií Flicker-Free. Samozřejmostí jsou různá herní nastavení a šest módů vyladěných obrazově pro různé herní žánry.

Pod značkou Asus Low Blue Light se zase skrývá filtr modrého světla, který snižuje únavu očí při dlouhém používání a zvyšuje komfort při práci s monitorem v nočních hodinách. Za jasného denního světla zase pomůže speciální vrstva eliminující odlesky. Monitor se dodává i se zprávou lidského technika o jeho barevné kalibraci.

Stojí podle vás za tu cenu?

reklama

reklama