Mladý vynálezce si postavil robota, aby ho ostříhal v karanténě

Svěřit svou hlavu do rukou robota vyžaduje značnou odvahu. Vyplatila se?
Robot kadeřník
Robot kadeřník
Stuff Made Here

reklama

Známý internetový inženýr Shan Wighton rozhodl vyřešit problém se svými přerostlými vlasy v době pandemie. Místo aby riskoval návštěvu živého kadeřníka, sestrojil si vlastního robota a pak se jím nechal skutečně ostříhat.

Šlo o fakt odvážný kousek, strčit hlavu k mechanickým pažím, které držely ostré nůžky a hrozily, že mu necitlivě vyrvou celé prameny vlasů. První pokusy s hlavou figuríny a parukou nedopadly zrovna nejlépe, ale podařilo se mu během nich vyladit software i střihací mechanismus.

Strčit hlavu pod robota si žádalo značnou odvahu
Autor: Stuff Made Here Strčit hlavu pod robota si žádalo značnou odvahu

Musel se vypořádat s mnoha oříšky – jak si robot přesně změří hlavu, jak kolem ní bude celá konstrukce rotovat, jak vezme správnou porci vlasů, ustřihne je vždy ve správné délce a úhlu od hlavy, aby nebyl účes zubatý. To vše se v základu povedlo, dokonce s ním robot vedl i vtipnou konverzaci.

Bohužel, jak se dalo čekat, účes neodpovídá kvalitou zrovna renomovanému salonu.  Nedopadl úplně rovnoměrně a kolem uší a úplně vzadu zůstaly vlasy dlouhé, protože rameno tam kvůli bezpečnosti radši nestříhalo.

Přesto jde o úctyhodný kousek domácího inženýrství, který by Shan Wighton chtěl do budoucna ještě vylepšit třeba přidáním zastřihávače, který by hlavu vyholil i po stranách a dal účesu skutečný tvar.

Co říkáte na robotického kadeřníka? Strčili byste pod něj hlavu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!