Japonská továrna začne místo televizí vyrábět roušky proti koronaviru

Koronavirus doslova mění průmyslovou výrobu.
Čistý provoz v továrně
Čistý provoz v továrně
istock.com

reklama

Sharp plánuje zahájit výrobu ochranných masek v jedné ze svých japonských továren. Reaguje tak na ohromnou poptávku po ochranných prostředcích, kterou vyvolalo šíření koronaviru. Továrna na výrobu LCD panelů a montáž televizí ve městě Kamejama se bleskově promění, aby mohla produkovat 150 tisíc masek denně a na konci měsíce dokonce až půl milionu masek denně.

Provoz v továrně je pro rychlé nasazení výroby masek ideální – při výrobě televizí totiž platí přísná čistota. V regionu je navíc výroba ochranných masek zavedeným oborem, jelikož je lidé nosí běžně v obdobích zhoršené kvality ovzduší či chřipkových epidemiích – v Japonsku, Číně i většině velkých asijských měst.

koronavirus
Autor: istockphoto.com koronavirus

Masky jsou momentálně nutností, pokud se chcete pohybovat v postižených oblastech Číny či v Jižní Koreji. Standardní látková maska sice neochrání nositele před nemocí, ale zabraňuje, aby již nakažený člověk, u něhož se ještě neobjevily příznaky, virus dále šířil.

Firma Sharp je součástí čínské korporace Foxconn, takže vyrobené masky poputují nejen k japonským zákazníkům, ale v nemalé míře taky do Číny a dále do světa.

Už jste si pořídili ochrannou masku, nebo ji nepovažujete za užitečnou?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama