Samsung chce taky telefon s vyříznutým displejem jako iPhone X. Bude mít ale úplně jinou funkci!

Samsung se pouští na hodně tenký led.
Samsung si nechal patentovat speciální výřez obrazovky
Samsung si nechal patentovat speciální výřez obrazovky

reklama

Zdá se, že v souboji věčných rivalů Apple vs. Samsung má momentálně navrch Apple. Korejská firma totiž přiznala, že jeho příští vlajková loď pravděpodobně převezme hned dvě základní vlastnosti nového iPhonu X – 3D čtečku tváře a taky displej přes celé čelo s výřezem.

Jenže tento výřez by nebyl v horní části, kde zůstane zachován úzký černý pruh. Místo toho bude vyříznutý u spodní hrany, aby uvolnil místo čtečce otisků prstů. Ta sice měla být přímo součástí displeje, ale Samsungu se podle mnoha informací tuto technologii stále nedaří vyladit, aby byla stoprocentně spolehlivá. Chystaný Samsung Galaxy S9 by tak měl nabídnout kombinaci 3D skeneru tváře a zároveň čtečku na přední straně telefonu.

Patent Samsungu na výřez displeje
Patent Samsungu na výřez displeje

Zákazníci Samsungu však nejsou z vyříznutého displeje zrovna nadšení. V průzkumu, který prováděl populární web Sammobile, označila většína čtenářů výřez displeje u iPhonu X za nevkusný. Stěží si lze představit, že by prijali něco podobného u příštího Samsungu.

Výřez displeje podle Samsungu při pohledu na celý telefon
Výřez displeje podle Samsungu při pohledu na celý telefon

Pravděpodobnějším scénářem tak bude, že si nový patent tlačítka ve vyřízlém displeji Samsung vyzkouší na některém ze svých telefonů střední třídy.

Co říkáte představě Samsungu s vyříznutým displejem? 

reklama

reklama