Displeje nových skládacích Samsungů se rozbíjí po pár dnech používání. V čem je chyba?

Ohebný displej nebude tak odolný, jak Samsung sliboval.
Samsung Galaxy Fold má problémy s ohebným displejem
Samsung Galaxy Fold má problémy s ohebným displejem
PocketLint / Twitter / koláž

reklama

Samsung má na krku velký průšvih. Jen několik dní poté, co jeho prémiové skládací telefony Galaxy Fold dorazily k prvním recenzentům a VIP zákazníkům, hlásí mnoho z nich vážné problémy s hlavním displejem, který se různě deformuje a přestává fungovat.

Jde přitom o dva druhy problémů. Jelikož se OLED displej v polovině překládá, je celý pokrytý elastickou ochrannou vrstvou. Jenže ta se u mnoha modelů odchlípla, takže je uživatelé sloupli, když si mysleli že jde jen o ochrannou fólii. Zkusil to udělat třeba i slavný youtuber Marques Brownlee, kterému displej okamžitě zhasnul a už se neprobral.

Druhou skupinou pak jsou pak redaktoři různých technologických magazínů, kterým se v průběhu testování telefonu začaly objevovat podivné vady na displeji. Mohlo jít o vypoukliny nebo různé rýhy, často v blízkosti ohybného kloubu. Po nějakém čase začal vypadávat obraz nebo přestala fungovat dotyková vrstva.

Například redaktor Dieter Bohn z magazínu The Verge objevil vypouklinu ve spodní části pantu, která se zvětšovala, až způsobila vadu zobrazování. Zdůraznil přitom, že byl k telefonu mimořádně šetrný - nespadnul mu, nijak nezkoušel jeho pevnost, ani ho nevystavoval špíně či prachu. Přesto se kloun zdeformoval nebo se do něj dostala nečistota.

Vadný displej na Galaxy Fold od redaktora Dietera Bohna z magazínu The Verge
Autor: The Verge Vadný displej na Galaxy Fold od redaktora Dietera Bohna z magazínu The Verge

Samsung okamžitě zareagoval a začal chybné kusy odebírat a měnit za nové. Ty vadné pak podrobuje pečlivé analýze, která má odhalit, kde se při rozsáhlém testování přelomového telefonu stala chyba.

Uvidíme, kam se kauza posune v následujících dnech. Může však vážně poškodit prodeje velice exkluzivního telefonu, který putuje k prvním zákazníkům na konci dubna, za cenu přes 45 tisíc Kč.

Vychytá Samsung problémy s modelem Fold nebo zažije podobný trapas jako v případě vybuchující baterie u modelu Note 7? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!