SAMSUNG Galaxy S8 má na čele neuvěřitelných 6 senzorů. Konečně je jasné, k čemu budou sloužit!

Nový únik vysvětluje detaily výbavy nové vlajkové lodi Samsungu.
Nový report mimojiné odhalil, k čemu bude 6 senzorů na čele chystaného Samsungu Galaxy S8
Nový report mimojiné odhalil, k čemu bude 6 senzorů na čele chystaného Samsungu Galaxy S8

reklama

Světoznámý analytik Ming-Či Kuo z KGI Securities přinesl nové informace ohledně výbavy Samsungu Galaxy S8. Potvrdil dvě základní varianty - menší s 5,8 palcovým displejem a baterií 3000mAh a větší s 6,2 palcovým displejem a kapacitou baterie 3500mAh. Obě budou mít OLED displej s atypickým rozlišením WQHD+, tedy 2960x2400 pixelů.

Telefony prodávané v USA, Japonsku a Číně budou mít procesor Snapdragon 835 od Qualcommu, zatímco ty ve zbytku světa Exynos 8895 z vlastní produkce Samsungu. Zajímavé je, že standardně budou mít operační pamět 4GB DRAM, zatímco korejská a čínská verze dostane 6 GB DRAM, protože na těchto trzích jsou zákazníci na velikost paměti obzvlášť citliví.

Report taky konečně osvětlil, k čemu bude všech šest senzorů, které jsou vidět na čele telefonu - kromě klasické čočky selfie fotoaparátu (8Mpx), senzoru přiblížení a snímače okolního osvětlení bude mít ještě IR-LED transmitter, přijímač pro rozlišení oční duhovky a receiver. Co znamená poslední položka "receiver" pořád není zcela jasné - možná může nějak souviset s funkcí rozšířené reality a virtuálním asistentem Bixby.

Na zadní straně telefonu bude kromě 12Mpx fotoaparátu s bleskem ještě čtečka otisků prstů a snímač tepu. Když telefon posadíte do docku, bude umožňovat tzv. PC mód, a to díky vyšším přenosovým rychlostem USB-C rozhraní.

Co říkáte na podorobné hardwarové parametry Galaxy S8?A co na to, že čeští zákaznící nedostanou tu nejlepší možnou specifikaci?

reklama

reklama