PRVNÍ FOTKY A VIDEO z představení Samsungu Galaxy S8. Ukazují revoluční funkce i způsoby ovládání

Prezentace dala přesnou konturu všem předchozím únikům a spekulacím. A taky nabídla několik překvapení.
Nový Samsung Galaxy S8 byl představen.
Nový Samsung Galaxy S8 byl představen.

reklama

Samsung oficiálně představil svou napjatě očekávanou vlajkovou loď Samsung Galaxy S8 a větší verzi S8+. Potrdila se většina předchozích úniků, ale došlo i na zajímavé podrobnosti a novinky. Tady jsou ty nejzajímavější, včetně prvních videí ze specializovaných webů.

Obří displej a změny v designu

AMOLED displej, nově s certifikací HDR, pokrývá většinu čela telefonu. U obou verzí je po krajích zahnutý, má kulaté rohy a schovalo se do něho i tlačítko HOME a další navigační klávesy. Domovské tlačítko bude aktivní i při vypnutém displeji, bude dávat vibrační odezvu a rozpozná  sílu doteku. Čtečka otisků prstů je skutečně na zádech vedle čočky fotoaparátu.

Always-on displej nabídne více informací a bude sladěný s barevnou variantou telefonu. Nové vertikální swajpnutí umožní rychlejší přechod mezi domovskou stránkou a aplikacemi.

Telefon bude dostupný v pěti barvách - půlnoční černé, korálově modré, arkticky stříbrné, javorově zlaté a zcela novém odstínu orchid grey (fialovo-šedá).

Biometrická bezpečnost na tři způsoby

Kromě dnes už standartní čteřky otisků prstů odemknete telefon skenerem oční duhovky, který je nyní natolik bezpečný, že s jeho pomocí bude možné například platit. Třetím způsobem je odemknutí rozpoznáním tváře - a bude bleskurychlé. Všechny způsoby půjde použít například pro přístup k zabezpečeným složkám v rámci systému Samsung Knox.

Foťák stále na špičce

V hlavním foťáku se událo minimum změn, byl vylepšen hlavně softwarově a má stále 12Mpix rozlišení. Umí například pořídit více fotek ve vteřině a spojit je dohromady tak, že omezí neostrost nebo roztřesenost výsledného snímku. Přední selfie kamerka má nově 8 Mpix a taky autofokus.

Chytrák Bixby

Virtuální asistent Bixby toho už v základu umí více než Siri nebo Google Assistant. Samsung slibuje, že ho bude dále vylepšovat a učit ho pracovat s dalšími aplikacemi. Umí bleskově vyhodnocovat údaje z foťáku a hlavně rozumí kontextu, takže když pracujete s aplikací, můžete si v ní pomoci ještě hlasem a Bixby pochopí. Taky umí nastavovat všechny parametry telefonu nebo rovnou hlasově překládat nápisy v cizích jazycích. Má se rovněž učit podle způsobu používání telefonu konkrétního uživatele.

DeX - z mobilu udělá počítač

Brutální výkon nového Snapdragonu 835 a 4GB DRAM vynikne při použití s dokovací stanicí DeX. Umístěním do ní se aktivuje speciální desktopový režim, který umí poslat až 4K rozlišení do klasického stolního monitoru a spustí používání s myší a klávesnicí. Samsung spolupracuje s Adobe a Microsoftem na úpravě jejich programů (včetně Office) a slibuje taky částečnou virtualizaci Windows 10. Takhle blízko k počítači se telefony ještě nikdy nedostaly!

Lepší baterka

Samsung nejen příslíbil spičkovou bezpečnost baterií po zpřísněných kontrolách a standardech, které zavedl po fiasku s vybuchujícímí Galaxy Note 7, ale taky zvýšil trvanlivost a efektivitu baterií. Zatímco předchozí generace po roce používání byly zhruba na 80% své původní kapacity, ty nové si mají zachovat až 95 % efektivity.

Cena a dostupnost

České předobjednávky už běží. Výhodou předobjednávek je, že telefon dostanete o osm dní dříve, než půjde 28. dubna do prodeje. Samsung Galaxy S8 startuje na 21 999 Kč, vetší S8+ potom na 24 999 Kč. Modrou variantu budou mít exkluzivně značkové obchody Samsung a Alza.

Základní parametry:

Displej: kapacitní Super AMOLED 1440x2960, 5,8 palce nebo 6,2 palce (S8+)
Procesor: Qualcomm Snapdragon 835 nebo Samsung Exynos 8895
Paměť: operační 4GB DRAM, úložiště 64 GB + paměťové karty
Baterie: 3000 mAh nebo 3500 mAh u S8+
Fotoaparát: 12 MPx dual pixel f1,7, 8 MPx selfie f1,7 s autofokusem
Bezpečnost: čtečka otisků prstů, skener oční duhovky, rozpoznávání tváře
Speciality: virtuální asistent Bixby, Snap Windows - zjednodušené používání aplikací ve více oknech, Bluetooth 5 umí posílat zvuk do více bezdrátových zařízení současně se samostatným nastavením zvuku, sluchátka AKG v balení
Software: Android 7 Nougat s nadstavbou Samsung Experience 8.1

Naplnil Samsung Galaxy S8 vaše očekávání?
 

reklama

reklama