SAMSUNG konečně zjistil, proč vybuchovaly telefony Note 7! Problém nebyl v baterii, ale v něčem jiném

Korejský gigant chce za kauzou udělat tlustou čáru.
Kauza DetoNote se blíží svému definitivnímu rozuzlení...
Kauza DetoNote se blíží svému definitivnímu rozuzlení...

reklama

Letošní největší technologickou kauzu, která dostala přezdívku #DetoNote asi nemusíme připomínat. Hořící či přímo vybuchující telefony Galaxy Note 7 nakonec donutily Samsung, aby je stáhl z prodeje i od zákazníků a nakonec je kvůli přetrvávajícím problémům přestal vyrábět. Znepokojující však bylo, že se firmě nedařilo odhalit, proč se baterie přehřívají.

Po dlouhých analýzách, na kterých pracovaly dva týmy - jeden v USA, druhý v Jižní Koreji - v Samsungu konečně znají jádro problému. Původní domněnka, že šlo prostě o špatné baterie od sesterské společnosti Samsung SDI, se nepotvrdily, jelikož stejnými problémy trpěly i telefony s jinou baterií. Problém tak bude spíše ve vnitřní logice telefonu, respektive způsobu nabíjení.

Bohužel přesnou příčinu Samsung zatím přísně tají. Podle jihokorejského deníku Korea Herald však oficiální vysvětlení můžeme čekat ještě do konce letošního roku. A tím Samsung celou aférou DetoNote uzavře. Z oběhu musel stáhnout zhruba 4,3 milionu telefonů, což ho vyšlo na více než 1,8 miliardy dolarů.

Tipněte si, co bylo na telefonech Note 7 špatně?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!