SAMSUNG má velký problém! Nový Galaxy Note 7 je nebezpečný a chystá se jeho světové stažení z oběhu. Proč?

V době triumfu přišla tvrdá rána.
Samsung Galaxy Note 7 má vážné problémy s baterií, kvůli nimž si možná výrobce vyžádá veškeré telefony zpět.
Samsung Galaxy Note 7 má vážné problémy s baterií, kvůli nimž si možná výrobce vyžádá veškeré telefony zpět.

reklama

Samsung se chystá na velice drastický a nevídaný krok. Podle prestižní jihokorejské zpravodajské agentury Yonhap stáhne veškeré telefony Samsung Galaxy Note 7 z oběhu, a to globálně! Za vším stojí nebezpečná baterie, která může vybuchnout během nabíjení a nebo způsobit popáleniny uživatelům. Přestože se problém podle vyšetřování vyskytuje zhruba jen u jednoho z tisíci telefonů, jde o vážnou vadu, kterou Samsung nechce ignorovat.

Už dřive kolovaly zprávy, že se příští dodávka Galaxy Note 7 zpozdí právě kvůli problémům s baterií, ale teď pro firmu nastala podstatně vážnější situace. "Výsledky vyšetřování a nutná opatření zveřejníme tento víkend nebo nejpozději začátkem příštího týdne," řekl zástupce Samsungu.

Samsung Galaxy Note 7 vs Apple iPhone 6S

VIDEO: Souboj nového Samsungu Note 7 s rok starým iPhonem dopadl jednoznačně! Kdo vyhrál?

Mezitím vyšlo i oficiální vyjádření firmy, v kterém se neurčitě píše: "Probíhá důkladné vyšetřování. O jeho výsledky se podělíme co nejdříve. Samsung se vší silou soustředí, aby dodal svým zákazníkům produkty té nejvyšší kvality."

Hrozba celosvětového stažení nové chlouby Samsungu přitom přichází v ten nejméně vhodný moment. Galaxy Note 7 se dosud těšil z výborných recenzí, které ho prakticky jednohlasně označovaly za telefon, jemuž takřka není co vytknout...

Ustojí Samsung svůj první velký globální průšvih?

Cena telefonu v sobě možná nově zahrne i autorský poplatek...

Mobily v Česku zdraží!? OSA chce vybírat autorský poplatek z každého prodaného telefonu

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!