Samsung odložil prodej skládacího telefonu Fold. Co se stalo? A dočkáme se ho vůbec?

Přelomový design Galaxy Fold musel přinést problémy. Zvládne je Samsung vyřešit?
Samsung Galaxy Fold kvůli problémům s diplejem zatím nepůjde do prodeje
Samsung Galaxy Fold kvůli problémům s diplejem zatím nepůjde do prodeje
Samsung / Mark Gurman / koláž

reklama

Samsung odkládá nasazení svého skládacího telefonu Galaxy Fold do prodeje; a to na dobu neurčitou. Krok je reakcí na závažné problémy s ohebným displejem, které se objevily u novinářů a VIP, co už telefon používají.

"Chceme, aby naši zákazníci měli tu nejlepší uživatelskou zkušenost, proto jsme se po úvodní zpětné vazbě rozhodli, že odložíme začátek prodejů našeho inovativního Galaxy Fold, aby naplňoval vysoké standardy, jaké se od nás očekávají... Nová datum vydání plánujeme oznámit během několika týdnů," uvádí Samsung v oficiální zprávě.

Zájemci, co si už telefon předobjednali, obdrželi zprávu, že nové datum odeslání objednávky se dozví do dvou týdnů. Všechny vadné kusy zatím Samsung důkladně analyzuje a hledá způsob, jak lépe chránit problematický displej.

Prvním uživatelům přestal displej fungovat klidně i po jediném dnu běžného užívání. Na displeji se začaly objevovat vypoukliny, pak vypadávat obraz či dotyková vrstva, až obrazovka zcela zhasla.

Největší problém dělá horní vrstva ohebného displeje. Někteřé uživatelé se ji snažili sloupnout, protože ji považovali za obyčejnou fólii, kterou jsou displeje chráněné v balení. Samsung proto začal měnit balení telefonu a přidal výrazné varování, že fólie je pevnou součástí displeje. Jenže fólie se má tendenci sama odlupovat, poškozovat či není schopná zabránit, aby se do displeje v ohebných částech dostávaly nečistoty.

Samsung teď bude muset co nejdříve problém vyřešit, protože mnoho uživatelů nevěří, jak mohl telefon s takovými nedodělky vůbec poslat do finální prodejní fáze. Na druhou stranu panuje pochopení, že první generace takto inovativního produktu logicky musí přinášet nečekané problémy a komplikace.

Podaří se Samsungu zažehnat problémy a otevřít tak svým Galaxy Fold úplně novou kategorii telefonů?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!