SAMSUNG představil, co umí jeho revoluční asistent Bixby v telefonu Galaxy S8! Můžete s ním mluvit jako s kamarádem

Bixby slibuje, že ovládne nejenom internet, ale taky celý telefon.
Samsung naznačil, jak bude fungovat jeho virtuální asistent Bixby.
Samsung naznačil, jak bude fungovat jeho virtuální asistent Bixby.

reklama

Do představení napjatě očekávaného Samsungu Galaxy S8 a S8+ zbývá už jenom několik dní a tak každý den uniká nějaká zajímavost. Tentokrát se však jedná o oficiální informaci přímo od Samsungu, který pomocí tiskového ohlášení poprvé představil svého virtuálního asistenta Bixbyho.

"Bude naprosto jiný než další asistenti na trhu," vysvětluje zpráva, která tím naráží zejména na službu Google Assistant a Siri od Apple. Bixby totiž slibuje mít moc nad daleko více aplikacemi v telefonu. Když mu tak zadáte úkol, bude moci využít jejich specializovaných schopností. Zpočátku bude umět předinstalované aplikace Samsungu a ty nejpopulárnější, ale postupně má být integrovaný do naprosto všech rozšířených androidovských aplikací a pomocí Bixbyho je taky budeme moci ovládat.

Bixby má taky daleko více chápat souvislosti a návaznost různých otázek a příkazů. Nestane se například, že se zeptáte, kdy se hraje zápas Arsenal vs Chelsea a pak na otázku, kdo je nejlepším střelcem a domácího týmu a on se zeptá, kterého týmu. Právě s návazností a souvislostmi má velké problémy Siri. Bude taky využívat polohy a čoček fotoaparátu.

sambar

SAMSUNG Galaxy S8 - unikla fotka třech barevných variant i ceny! Jak hluboko do kapsy si sáhneme?

Samsung taky slibuje, že komunikace s Bixbym bude naprosto přirozená. Nebudete muset přemýšlet nad tím, jak se ho zeptáte a budete s ním moci mluvit jako s kamarádem. Má používat přirozený jazyk a ptát se vás na doplňující otázky jenom kdy to bude nezbytně nutné.

Navíc bude mít Bixby své speciální tlačítko na boku telefonu. Na kompletní ukázku fungování Bixbyho si však musíme počkat na 29. března, kdy bude představen nový Samsung Galaxy S8. Co je však prakticky jisté, že Bixby nebude umět česky.

Co myslíte, dokáže Bixby posunout schopnosti virtuálních asistentů na novou úroveň?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!