Samsung si dělá srandu z největší chyby chystaného iPhonu. Jak odpoví Apple?

Chystaný iPhone si koleduje o sarkastické komentáře. A jeden teď přilétl od jeho největšího konkurenta.
Kdo se bude smát naposled? Samsung nebo Apple?
Kdo se bude smát naposled? Samsung nebo Apple?

reklama

Jihokorejský gigant Samsung představil novou verzi svého oblíbeného manažerského telefonu Samsung Galaxy Note 7. Nepřináší žádná převratná vylepšení, snad kromě skeneru oční duhovky, který přidává další možnost zabezpečení telefonu.

Přesto má stále v mnoha ohledech náskok před svým rivalem Apple. Narozdíl od iPhonů mají špičkové Samsungy například qHD displej připravený na VR, optickou stabilizaci u všech verzí top modelů (iPhone pouze ve verzi Plus), umí rychlonabíjení i bezdrátové nabíjení, mají voděodolnost, uživatelsky rozšiřitelnou pamět nebo funkci always-on-display.

Při prezentaci svého nového telefonu si ale Samsung tentokrát rýpnul do něčeho jiného. Novému iPhonu má totiž chybět audio výstup, což už předem vyvolalo značné kontroverze a rozhořčení. A proto manažer Samsungu sarkasticky podotknul, že Galaxy Note přináší ještě jednu úžasnou funkci - audio jack...

Apple už v minulosti několikrát razantně opustil stávající rozhraní a prosadil novinku. Zbavil se disketové mechaniky u svých iMaců, byl také vlajkonošem konektorů USB nebo před několika lety nahradil 30-pin konektor novým efektivnějším Lightning rozhraním.

Jenže zrušení audio jacku je i na jeho poměry hodně arogantním rozhodnutím, jelikož bezdrát ještě není schopen klasický audio výstup plnohodnotně nahradit. Bezdrátová sluchátka nestačí zvukově, potřebují příliš často dobíječku a vybíjejí také baterii samotného telefonu.

Příznivcům stále v mnohém nenahraditelného drátového řešení tak nezbude než si koupit buďto nový pár sluchátek s Lightning konektorem nebo poměrně složitý externí adaptér se zabudovaným D/A převodníkem.

Co myslíte, vytře nový iPhone nakonec všem vtipálkům zrak? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!