Samsung představil TV pro instagramovou generaci. Automaticky se přetočí na výšku podle vašeho mobilu!

Mobil a televize k sobě nikdy neměly tak blízko.
Samsung Sero TV
Samsung Sero TV
Samsung / koláž

Kdo se dlouhá léta smál vertikálním videím, tedy těm točeným na výšku, už se nesměje. Tento neobvyklý formát už totiž vládne nejen Příběhům na sociálních sítích, ale objevuje se i na Instagramu, TikToku, Snapchatu či YouTubu. A teď přichází televize, které ho umí využít naplno.

Představil ji Samsung, jmenuje se Sero TV a v krátkém okamžiku se umí automaticky přetočit motorkem na výšku, takže připomíná obrazovku mobilu – akorát úhlopříčku telefonu zhruba 5 palců trumfne QLED panelem 43 palců, tedy 109 cm. 

Její největší síla je právě v propojení s mobilem, jehož obrazovku umí zrcadlit a taky pustit jakýkoli obsah s daleko lepším zvukem. Pokud máte Android, televize sama pozná, kdy držíte mobil na šířku a kdy na výšku a přetočí se; pokud máte iPhone, použijete pro přetočení tlačítko na ovladači.

Jelikož je otáčecí mechanismus zabudovaný v podstavci, nelze Sero TV namontovat samostatně na zeď. Podstavec však zajistí, že televize při otáčení do ničeho nenarazí a navíc je v něm zabudovaný 4.1 audio systém o výkonu 60 wattů.

Samsung Sero TV
Autor: Samsung Samsung Sero TV

Panel má rozlišení 4K a díky technologii QLED nabízí skvělý HDR kontrast i šťavnaté barvy. Chybí lokální zóny podsvícení, které dává Samsung až do vyšších řad QLED obrazovek.

Otočná Sero TV by měla být dostupná globálně, tedy i na českém trhu. Cena a dostupnost zatím nejsou známé.

Šli byste do ní?

reklama