Samsung vzdává souboj s Applem. Jeho nová vlajková loď nebude mít dlouho očekávanou vychytávku

Za všechno může čas...
Samsung asi vzdá souboj s Applem o jedno z důležitých technologických prvenství
Samsung asi vzdá souboj s Applem o jedno z důležitých technologických prvenství

reklama

Nějakou dobu to vypadalo, že to bude Samsung, kdo jako první umístí čtečku otisků prstů do displeje. Podle nejnovějších informací korejského portálu Naver však inženýři Samsungu nevyladili technologii natolik, aby ji mohli představit už začátkem září v napjatě očekávaném Samsungu Galaxy Note 8. S nejvyšší pravděpodobností ji tak jako první uvede Apple v iPhonu 8. Ten by měl být odhalen později na podzim.

Inženýři Samsungu na čtečce stále intenzivně pracují, ale její spolehlivost nedosahuje zatím uspokojivých výsledků. Pomáhají s ní také experti ze společnosti CrucialTec specializující se na biometrické zabezpečení. 

Samsung změní samotný senzor čtečky. Dosud používal oválný, který vycházel z tvaru původního domovského tlačítka, chce však přejít na kruhový, který je díky své větší ploše pokrytí prstu spolehlivější a bezpečnější. Přesune se také umístění senzoru na zádech. Nebude už na kontroverzním místě vedle čočky fotoaparátu, jako je tomu u Galaxy S8, ale na praktičtějším místo pod ní.

Zprávy o podobných komplikacích se čtečkou v displeji přichází i od Applu. Uvídíme, zda nakonec své plány taky nepřehodnotí.

Co myslíte, kdo nakonec vyhraje "souboj čteček"?  

reklama

reklama