Sluchátka AirPods Max mají problém. Usazuje se v nich voda

Kovový design nových sluchátek značky Apple si vybírá svou daň.
Kondenzovaná voda ve sluchátkách AirPods Max
Kondenzovaná voda ve sluchátkách AirPods Max
@donaldfilimon / Apple / koláž

reklama

První várka velkých bezdrátovách sluchátek značky Apple se rychle vyprodala, přestože se prodávají za nemalých 16 500 korun. Recenze i zákazníci si AirPods Max veskrze pochvalují, přesto někteří zaznamenali podivný problém – uvnitř sluchátek kondenzuje voda.

Uživatelům to přidělává starosti, jelikož sluchátka nemají žádný IP rating, tedy oficiálně ověřenou ochranu proti vodě, vlhkosti či prachu. Sluchátka by tak mohla po nějakém čase vypovědět službu nebo by mohlo docházet ke zkreslení zvuku, kdyby se vlhkost dostala až k ozvučnicím. Několik uživatelů už zaznamenalo problémy se senzorem přiložení k uchu.

Sociální sítě se zaplnily příspěvky, na kterých uživatelé ukazují množství vody pod náušníky, které lze u AirPods Max magneticky oddělit. Někteři uvádějí, že vhlkost vznikla i po dvou hodinách běžného domácího používání, tedy zřejmě pouze jako důsledek pocení uší. Největším problémem je příchod z chladného venkovního prostředí do domácnosti, kde je vyšší teplota a vlhkost.

Apple zatím k problému nevydal žádné oficiální prohlášení; pouze doporučení, ať uživatelé vlhkost uvnitř odstraní suchou a čistou textilií. Kondenzace vody souvisí s volbou kovů jako vnějšího materiálu sluchátek. Ty na rozdíl od plastů hůře vyrovnávají teploty a jsou těžší, což je důvodem, proč je většina výrobců u svých sluchátek k venkovnímu použití nevyužívá.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!