STEVE JOBS má mít svou ulici v Paříži. Kritici ho ale chtějí z mapy vymazat. Byl prý hlavně bezcitným byznysmenem

Dostane před Jobsem přednost geniální matematička?
Bude mít Steve Jobs svou ulici v Paříži?
Bude mít Steve Jobs svou ulici v Paříži?

reklama

Návrh na to, aby se jedna z hlavních ulic v nové pařížské čtvrti jmenovala po Stevu Jobsovi narazil na odpor komunistů. Vadí jim, že byl Jobs lodivodem firmy Apple, která je namočená v kauzách týkajích se nelidských pracovních podmínek nebo je spojována s daňovými úniky.

Odpůrci návrhu uvedli, že továrny dodavatelů Applu jsou známé "svým zneužíváním zaměstanců, krácením mezd a nucením k práci přesčas". Vadí jim taky nekalé praktiky Applu v oblasti daňových úlev a optimalizací, například v Irsku musí Apple vrátit 13 miliard eur z neoprávěných zvýhodnění.

Ulice Stevea Jobse má být v technologické čtvrti, kde má sídlit až tisíc startupů. Proto jsou ulice pojmenovávány po technologických průkopnících. Komunisté navrhují, aby místo Jobse měla svou ulici Ada Lovelace, geniální anglická matematička a první programátorka na světě. "Příliš dlouho dějiny zapomínaly na ženy... Ada Lovelace byla skutečnou pionýrkou v IT, jeji průlom dal o sto let později vzniknou prvním počítačům," stojí v jejich prohlášení.

Není Ada Lovelace skutečně lepší kandidátkou než kontrovezní Steve Jobs?

reklama

reklama