Opravdový světelný meč je konečně tady. První oficiální video ukazuje, jak se vysouvá

Vypadá jako skutečná zbraň rytířů Jedi, co seká končetiny na počkání.
Disney představil novou a nesmírně přesvědčivou verzi světelného meče ze Star Wars
Disney představil novou a nesmírně přesvědčivou verzi světelného meče ze Star Wars
Disney

reklama

Vyšla už spousta verzí legendárního světelného meče ze Star Wars, ale ani ty nejlepší z nich nenabídly pocit, že se paprsek skutečně plynule vysouvá z jílce neboli rukojeti. Disney však nedávno naznačil, že představí hi-tech verzi, která jako by vypadla z ruky Luka Skywalkera. Teď ji konečně uvedl prvním oficiálním videem.

Nové světelné meče budou součástí chystaného zážitkového resortu Star Wars: Galactic Starcruiser, který nabídne návštěvníkům dvoudenní dobrodružství ve světě z předaleké galaxie.

Meče stojí na sofistikované technologii vysouvajících se elastických pásek, jak ukázal uniklý patent z roku 2018 od jeho tvůrců z Walt Disney Imagineering Research and Development. Princip fungování jsme rozebrali ve speciálním článku.

Inženýří stále dolaďují jejich funkčnost, aby mohly být k dispozici na plánované otevření resortu v roce 2022. Jako první si je budou moci zakoupit právě jeho hosté, do volného prodeje by se měly dostat až později. 

A cena? Žádná oficiální částka zatím nepadla, ale jistě bude podstatně vyšší než dnešní propracovanější repliky s oficiální licencí, které vyjdou klidně i na 8 000 Kč.

Snili jste o tom, že někdy budete mít v ruce „skutečný světelný meč?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!