Tady je největší důvod, proč si koupit iPhone 8! Je nám líto, ale tohle Android zatím neumí…

Stojíme na prahu nové generace telefonů?
Augmentovaná realita v iPhone 8
Augmentovaná realita v iPhone 8
Apple

Není pochyb o tom, že se lidé opravdu těší na nový iPhone. Ať už se bude jmenovat iPhone 8 nebo iPhone X, fanoušci značky Apple do něj vkládají velké naděje a očekávají převratné novinky. A analytici už našli tu největší. Má jí být podle všeho tzv. augmentovaná realita, která mixuje skutečný svět s virtuálními elementy, což lze využít nejen ve hrách, ale třeba při navigaci a dalších každodenních činnostech.

Fascinaci augmentovanou realitou už několikrát vyjádřil současný šéf společnosti Tim Coock a své nadšení nechal naplno projevit i skrze programátory v sadě nástrojů pojmenovaných ARKit. Prvním partnerem pro novou technologií bude švédská IKEA, v jejíchž obchodních domech si budete moci promítnout vybraný kus nábytku do vlastního obývacího pokoje. Možnosti augmentované reality tady ale pouze začínají.

O budoucích plánech hovoří zprávy společnosti Blue Finn Research, která se zabývá budoucími projekcemi a analýzami, v nichž hovoří o již probíhající spolupráci Apple s firmami, které se soustředí na vývoj 3D senzoru pro AR. Pomocí toho by mohl nový iPhone promítat augmentovanou realitou schopněji, nežli jednoduchá kamera, a otevřela by se tím i cesta pro inzerenty. Ti by mohli vyplňovat augmentovaný svět vlastní reklamou, nezatěžující skutečné okolí kolem nás. Mapy, navigace, ceny produktů v obchodech, překladač, přepočet měn… Možností je opravdu hodně a iPhone 8 by měl k tomuto světu otevřít dveře!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama