Takhle vypadá první napjatě očekávaný mobil letošního roku! Je revoluční, ale něco mu chybí

Prvním špičkovým telefonem od velkého výrobce bude letos LG G6, který bude mít před ostatními lehký náskok.
První oficiální fotka LG G6
První oficiální fotka LG G6

reklama

Minulý rok vydalo LG sice dva rovnocenné špičkové telefony - modulární LG G5 a geekovský V20 - ani jeden se však příliš neprodával. Byly zaměřené na příliš úzkou skupinu uživatelů. To chce však napravit letošním modelem G6, který má konkurovat masovkám od Samsungu nebo Applu.

Novinku LG představí už 26. února na barcelonském veletrhu MWC a teď vypustilo do světa první lákací fotku. Jde z ní odhalit několik slíbených taháků. Tím prvním je lehce revoluční 5,7 palcový displej takřka přes celou čelní stranu v neobvyklém poměru 18:9, respektive 2:1. Měl by mít několik zajímavých vlastnostní, o nichž už jsme psali.

Nové LG G6 má mít nejlepší displej na trhu, který bude mít neobvyklý poměr stran i nová vylepšení. Na ilustrační fotce jeho předchůdce G5.

Tenhle telefon slibuje revoluční displej, který vám vytře zrak! Má speciální poměr stran i vlastnosti

Nová G6 taky udělá jeden rozporuplný krok. Dostane jednolité kovové tělo odolné proti vodě, ale přijde o výměnnou baterii, kterou si až dosud telefony od LG držely. Nepřijde však o audio jack a měl by mít taky samostatný hifi zesilovač a DA převodník, jaký má jeho předchůdce V20. Tím by se měl odlišit od konkurence. Je to lákavá vychytávka pro majitele dražších a na výkon náročnějších sluchátek, kterou však LG dosud neumělo dostatečně prodat.

Uvnitř by měl být procesor Qualcomm Snapdragon 821, tedy loňský top model, protože připravovaný 835 si pro první kvartál roku zarezervoval Samsung pro své Galaxy S8. Ztrátu na poli procesoru by však mělo LG vynahradit štědrou porcí 5 nebo 6GB RAM. Na zádech bude zřejmě jen lehce vylepšený dvojitý foťák z modelu V20, který ale stále patří mezi nejlepší na trhu.

Tohle má být přední skleněný panel z chystaného Samsungu Galaxy S8

GALERIE: Takhle bude vypadat nový Samsung Galaxy S8. Unikla fotka skleněného čelního panelu takřka bez okrajů!

Nová G6 bude prvním vlajkovou lodí velkého výrobce, která představí hlavní tahák letošní sezóny - obří displej takřka bez okrajů. Ačkoli Samsung své Galaxy představí až zhruba o měsíc později, bude ho zřejmě schopen dodat na trh ve stejném termínu jako LG, možná i o něco dříve. Po aféře s Note 7 si však v Samsungu jistě dají pozor, aby nic neuspěchali.

Co myslíte, vrátí se LG s modelem G6 na úspěšnou vlnu?

reklama

reklama