Tenhle nový telefon má parádně vymyšlený výřez v displeji. V čem je lepší než iPhone?

Opravdu nepatrné vykousnutí...
Oppo F9 si umí s výkusem displeje poradit skutečně elegantně
Oppo F9 si umí s výkusem displeje poradit skutečně elegantně
Oppo / koláž

reklama

Výřez je prostě věc, která patří k roku 2018 – umožní totiž protáhnout obrazovku a horní lišta tak uvolní více místa pro hlavní obsah na displeji. Na druhou stranu umí taky pořádně rušit, obzvlášť pokud je mohutný jako v případě iPhonu X. Skvěle si s výřezem poradil nový model F9 od dynamické čínské značky Oppo. Je totiž ještě nepatrnější než tomu bylo u designově oceňovaného Essential Phone.

Oppo F9 Pro
Autor: Oppo Oppo F9 Pro

Oppo vměstnalo selfie kamerku i další senzory do malého prostoru a nad něj umístilo úzkou štěrbinu sluchátka, což je velice praktické a hlavně estetické. Jinak se však nejedná o špičkový telefon. Displej je "pouze" full HD LCD, přístroj pohání osmijádrový Mediatek Helio P60 a foťák má jen průměrné parametry. Potěší naopak přítomnost audio jacku, superrychlé nabíjení VOOC nebo štědrá porce 6GB RAM. 

Oppo F9
Autor: Oppo Oppo F9

Telefon je určený pro asijské trhy. Oppo však vydá ještě prémiovější model R17 s OLED obrazovkou, procesorem Snapdragonem 670 a čtečkou otisků prstů v displeji. Ten by mohl být designovým vzorem pro chystaný kousek 6T od sesterské společnosti OnePlus, která své telefony prodává i v Česku.

Líbí se vám minimalistický výřez nového telefonu Oppo?

reklama

reklama