Nový telefon slibuje revoluci v mobilním focení. Má objektiv jako žádný jiný

Telefony mají při focení nevýhodu hubeného těla, kterou však chystaný kousek řeší originálním způsobem.
Nový vysouvací objektiv od Oppo
Nový vysouvací objektiv od Oppo
Oppo

reklama

Oppo zveřejnilo krátké video, ve kterém láká na svou inovaci, která má posunout mobilní focení na vyšší úroveň. Jedná se o nově vyvinutý výsuvný mechanismus foťáku, který má být spolehlivý, vodotěsný a přitom zlepšit všechny podstatné optické vlastnosti.

Prozatím známe základní parametry – velikost obrazového senzoru 1/1.56 palce, čočky s ekvivalentem 50 mm a světelností f/1.56. Měl by poskytnout dvojnásobný zoom, ale jak je z parametrů patrné, bude mít větší senzor i lepší světelnost než veškerá mobilní konkurence.

Problémem je totiž tloušťka telefonů neumožňující do nich vměstnat větší senzor či lepší optiku, výrobci to částečně řeší buď vystouplým fotomodulem nebo periskopovou konstrukcí, která sice umožní zvětšit zoom, ale senzor pak musí být v hubeném těle napříč, což omezuje jeho velikost a pořízené fotky jsou tak náchylnější k šumu.

Výrobce předvede svou novou technologii na vlastní akci Inno Day, která se koná 14. a 15. prosince. Už teď však víme, že vysouvací mechanismus by měl mít i bezpečnostní pojistku. Podobně jako svého času vysouvací selfie kamerky se totiž rychle zasune v momentě, kdy rozezná, že se telefon řítí k zemi.

Zaujala vás nová fotografická inovace?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!