Tesla dostane konkurenci z Ruska. Takhle vypadá nové elektrické auto Kalašnikov

Nový ruský bourák chce lovit v elektrickém revíru, kde dosud vládne Tesla.
Kalašnikov CV-1
Kalašnikov CV-1
Kalašnikov / YouTube

reklama

Legendární ruský výrobce zbraní Kalašnikov nedávno začal vyrábět taky motorky a teď se vrhá dokonce na elektromobily. Ačkoli by se to nemuselo zdát, svůj nový koncept elektromobilu s označením CV-1 myslí naprosto vážně.

Kalašnikov CV-1
Kalašnikov CV-1

Kalašnikov ho představil na mezinárodním fóru Armija-2018 nedaleko Mosky s troufalým prohlášením, že chce přímo konkurovat Tesle. "Očekáváme, že s ní budeme držet krok," uvedla mluvčí firmy Sofia Ivanovová.

Kalašnikov CV-1
Autor: Kalašnikov Kalašnikov CV-1

Koncept sází na retro design, stojí totiž na základě Moskviče 412, jehož konstrukční koncept sahá až do padesátých let minulého století. Ten kombinuje s moderními prvky jako masivní maskou a ledkovými světly. Třeba takové kliky dveří však rozhodně modernizací neprošly. Zrcátka, blinkry a další detaily ještě konstruktéři teprve budou muset vyřešit.

Kalašnikov CV-1
Autor: Kalašnikov Kalašnikov CV-1

Přestože kapota není přílíš aerodynamická, reší to elektromobil hrubou silou. Dostane totiž masivní motor s výkonem 220 kilowattů a pořádnou baterií umožňující dojezd až 350 kilometrů. Přesná hmotnost není známá, ale bude to asi pořádný cvalík.

Kalašnikov CV-1
Autor: Kalašnikov Kalašnikov CV-1

Kalašnikov se navíc novinářům pochlubil, že vyvinul celou řadu vlastních složitých systémů, jako elektronickou kontrolu stavu motoru nebo chytré měniče napětí. Náhled palubní desky zatím není k dispozici. Zda dostane stejně jako Tesly možnost autopilota zástupci Kalašnikova mlčí.

Podaří se Kalašnikovi sestřelit Teslu?

reklama

reklama