iPhone 13: Testy potvrdily výjimečnou výdrž baterie, má to však háček

Apple udělal skutečně všechno pro to, aby nové iPhony vydržely celý den i při intenzivním používání.
iPhone 13
iPhone 13
iStock

reklama

Jedním z hlavních taháků nových iPhonů řady 13 je prodloužená výdrž baterie. Apple kvůli tomu dokonce nepatrně zvětšil tloušťku i váhu telefonů. Slíbil, že menší varianty – tedy modely 13 mini a 13 Pro vydrží o 1,5 hodiny déle, větší iPhone 13 a 13 Pro Max pak dokonce o 2,5 hodiny. První odborné testy ukázaly, že v praxi jsou na tom ještě lépe.

Taky tentokrát platí jednoduchá rovnice – čím vyšší model, tím větší výdrž. Největším problémem byla v minulé generaci výdrž nejmenšího modelu, který pří průměrném používání vydržel bez nabíječky stěží od rána do večera. Podle výsledků několika testů však vychází, že iPhone 13 mini vydrží srovnatelně s loňským větším iPhonem 12, což je skvělý výsledek.

Opravdovými šampiony jsou nové modely Pro, přičemž největší Pro Max zvládá s přehledem i 10 hodin průměrného používání neboli screen-on time. Když vezmeme v potaz, že je vybaven nejvýkonnějším čipem na trhu a používá 5G, jde o rekordmana v kategorii běžných telefonů – vyřadit musíme masivní telefony vyrobené speciálně pro vysokou kapacitu baterie.

Nejpřehlednější je zřejmě test youtubového kanálu Mrwhosetheboss, který srovnává různé modely iPhonů a jasně ukazuje, jakým způsobem je po celou dobu používá. Vyzkouší většinu populárních aplikaci, zapne foťáky, přepíná různá nastavení a taky přehrává videa. Zástupci třinácté generace v něm porazí všechny předchozí iPhony.

Výdrž baterie je bezpochyby jednou z nejdůležitějšich vlastností a nové iPhony v ní excelují. Jenže v běžné praxi je podstatná taky rychlost dobití, kde Apple stále výrazně zaostává. Zatímco konkurenční telefony nabízejí výkon nabíjení až kolem 100 W a možnost nabít baterii z nuly na sto procent během pouhé čtvrt hodiny, maximem iPhonů je pouze 27 W a to navíc se speciální nabíječkou. Konkurence přitom nabíjí 60 W i bezdrátově.

Je pro vás důležitá výdrž nebo spíše rychlost nabíjení?

reklama

reklama