TikTok nabídne půl miliardě svých fanoušků speciální mobil. Co bude umět?

Nejrychleji rostoucí sociální síť současnosti chce vlastní speciálně vyladěný smartphone.
TikTok chystá vlastní telefon
TikTok chystá vlastní telefon
TikTok / iStock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aplikace TikTok je obrovský fenomén. Třeba v Česku ji podle statistik používá více než polovina teenagerů. Nejinak je tomu celosvětově se zhruba půl miliardou uživatelů, čehož chce využít čínský majitel značky společnost ByteDance. Chystá totiž vlastní telefon.

Proslýchá se, že půjde o velice zajímavý kousek, protože ByteDance už třeba vlastní patenty na telefon s úložištěm 1TB. Jelikož TikTok telefon bude zaměřený na videa, bude se mu velká kapacita hodit, aby si vždy předstáhnul co nejvíc multimediálního obsahu na wi-fi, nespotřebovával tolik mobilních dat a fungoval plynule i při rychlém přeskakování a scrollování.

Telefon má být plný vlastních optimalizovaných aplikací. Mluví se třeba o čínské konkurenci pro Spotify či Apple Music a na některých trzích i vlastním operačním systému, na jehož vývoji se údajně podílí spolu s dalším čínským gigantem Huawei.

Jenže TikTok (či její asijská verze Douyin) nemá v mnoha zemích na růžích ustláno. Byl omezen či zakázán v Indonésii či Bangladéši, kde sloužil k šikaně či šíření sexuálního obsahu. Podobné omezení se chystá v Indii.

Jiným zemím zase vadí, že shromažďuje citlivá data o dětských uživatelích. Třeba v USA za to dostal v únoru pokutu 5,7 milionu dolarů a musel nabídnout speciální verzi aplikace.

Používáte TikTok? Koupili byste si speciální vyladěný telefon?

Reklama
Reklama