Tohle je muž, který stojí za úniky informací o novém iPhonu! Jak se k nim dostal a co mu hrozí?

Benjamin Geskin
Benjamin Geskin
Apple/Twitter

S blížícím se uvedením nového iPhonu se stále množí spekulace, jak bude vypadat, co bude umět a kolik bude stát. Informace se objevují na více či méně důvěryhodných stránkách či účtech na sociálních sítích, ale téměř za všemi stojí jeden muž. Jmenuje se Benjamin Geskin a je nepřítelem Appleu číslo jedna.

V rozhovoru pro magazín Inverse 20letý Litevec Geskin uvedl, že se k informacím dostává prostřednictvím WeChatu a WhatsAppu, kde mu píší neznámé zdroje zejména z Číny. Sám se pak fotkami a specifikacemi probírá a usuzuje, které mohou být reálné a které nikoliv. Geskinovi ale pomáhá ještě jedna důležitá vlastnost.

Umí totiž 3D modelovat, takže je schopný velmi rychle na základě textových informací vytvořit trojrozměrný model – v tomto případě iPhonu 8 – a vyslat ho do světa. Jeho práce je velmi věrohodná a rozhodně nikoliv daleko od reality. Díky němu pak můžete sledovat podobné fotky, jako je ta nejčerstvější – iPhone 8 s běžícím operačním systémem iOS 11.

Uvidíme tedy v září, jak blízko Geskin byl, pokud se trefuje, je ovšem také možné, že bude zatčen. Tvrdí totiž, se s některými kontakty z Číny si už nepíše, protože se o ně „postarala“ policie, i toto nebezpečí ale Geskina baví a proto s úniky nehodlá končit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama