Top 5 božích funkcí nového iPhonu 8, kterých se určitě dočkáte! Čeká vás displej přes celou přední stranu i nový konektor

Vybíráme ty nejpravděpodobnější prvky nového iPhonu, na které se můžete těšit!
Jak bude vypadat iPhone 8?
Jak bude vypadat iPhone 8?
engadget.com

reklama

Kolem nového iPhonu je stále mnoho spekulací a nejasností, které budou s finální platností potvrzeny a vyvráceny až na podzim, kdy dojde k oficiálnímu představení. Už dnes je ale možné říci, která z teorií je bláznivá a která naopak poměrně důvěryhodná. Pojďte se společně s námi podívat na pět důležitých funkcí, které by měl nový iPhone 8/X skutečně mít.

1) Smart connector

Jednou z věcí, kterou by měl nový iPhone zaručeně mít, je Smart Connector. Stejně jako na iPadu, také iPhone by měl umět připojovat periferie pomocí „kliknutí“ a bez zbytečného spojování napevno. V případě iPhonu by se Smart Connectorem měla připojovat virtuální realita.

2) Konec Home buttonu

Co by naopak iPhone 8 mít neměl, je Home button. Kulaté tlačítko, které slouží k mnoha účelům, bude pravděpodobně nahrazeno digitální variantou, nacházející se na stejném místě, ovšem zapracovanou do displeje. Jestli to rozšíří funkce tlačítka, nebo naopak ztíží orientaci, uvidíme až v září.

3) OLED displej

Nejviditelnější změna proběhne na přední straně. Konec hranám a místům, kde není displej – iPhone 8 má mít aktivní plochu přes celou přední stranu a navíc v OLED provedení. To poskytne vyšší kontrast barev a paradoxně nižší nároky na baterii. Takže vyšší výdrž zaručena?

4) 3D senzor

Na přední straně telefonu by měl být vedle selfie foťáku také 3D senzor. Pro kvalitnější rozpoznávání obličeje a multimediální využití. O jeho přítomnosti se spekuluje hojně a existují i nepotvrzené důkazy, že výrobní společnosti už začali s jeho osazováním. Nic, čeho byste si všimli na první pohled, ale určitě pro senzor najde Apple využití.

Nikoliv iPhone 8 ale iPhone X

Ačkoliv nový telefon od Applu stále označujeme za iPhone 8, je možné, že dojde na vykročení z číselné řady. Desáté výročí, snaha vrátit se ke kořenům a oslavit tohle jubileum může vést k tomu, že nový iPhone bude natolik jedinečný, že se bude skutečně jmenovat jinak! No co, první telefon také začal číslicí 3, ačkoliv tam šlo o spojení telefonu s technologií 3G.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!