Uber chystá po sdílení aut i sdílení lidí. Jak to bude fungovat?

Když potřebuješ člověka, prostě si ho objednáš přes appku.
Uber testuje novou službu - sdílení lidí na krátkodobou práci.
Uber testuje novou službu - sdílení lidí na krátkodobou práci.
istock.com

reklama

Uber hodlá posunout svou sdílenou ekonomiku zase o kus dál. Kromě alternativní taxislužby, rozvážky jídla (Uber Eats), sdílených elektrických koloběžek (Lime) se teď vrhá rovnou na sdílení lidí. Služba se jmenuje Uber Works a jak správně tušíte, můžete s v ní objednat člověka na krátkodobou práci.

Tahle instantní obdoba pracovní agentury už se testuje v Los Angeles a momentálně míří taky do Chicaga. Sám Uber tvrdí, že nejde o konkurenci klasickým agenturám, ale přesně neuvádí, v čem se liší. Možná jde o podobnou snahu vyhnout se zákonům jako v případě jeho mateřské taxislužby, kterou firma označuje jako spolujízdu.

Lidé se mají objednávat klasicky přes aplikaci a samozřejmě na obou stranách musí být specifikováno, jaké jsou požadavky, na jak dlouho a za jakou mzdu. Ideální je taková služba na jednorázové akce – výpomoc do restaurace, personál na různé bleskové akce nebo asistence u řemeslníků.

Celý systém by měl být provázaný, podobně jako je to v případě Uberu, kde když není zrovna dostatek jízd, může řidič rozvážet v rámci Uber Eats. Teď by přibyla možnost vzít bleskovou pracovní zakázku.

Co říkáte na tento "obchod s lidmi"?

reklama

reklama