Unikly vlastnosti nového Samsungu Galaxy S9! Bude jako iPhone X, akorát lepší

Jaké trumfy vytáhne Samsung z rukávu?
Galaxy S9 chystá zajímavé novinky
Galaxy S9 chystá zajímavé novinky

reklama

Samsung představí svou novou vlajkovou loď dříve, než u něho bývá zvykem – a to už začátkem nadcházejícího roku na veletrhu CES. Chce totiž zareagovat na iPhone X, jeho největšího konkurenta. Samsung Galaxy S9 tak navenek nebude zásadně jiný, ale v mnohém se poučí u svého rivala. Co to znamená?

Podle nejnovějších úniků bude mít S9 displej až ke spodní hraně, stejně jako zmíněný iPhone X, nahoře však zůstane černý pruh – žádný appleovský výřez. Čtečka otisků se přesune, nikoli však pod displej, jak se už delší dobu spekuluje, ale zůstane na zádech. Bude však konečně na ideálním místě, tedy pod čočkami fotoaparátu, kam na ni lze snadno dosáhnout.

Podstatně vylepšeno bude taky odemykání telefonu pomocí tváře – to už sice Samsungy umí, ale pouze pomocí selfie fotoaparátu, který snado ošálíte třeba i jenom vytištěnou fotkou. Nově přibude druhá čočka, která dokáže částečně číst i hloubku tváře. Nejde o tak dokonalou technologii, jakou má iPhone X, ale rozhodně půjde o posun směrem k větší spolehlivosti i bezpečnosti.

Větší bude rozdíl mezi standardním modelem a větším S9 Plus, který dostane dvojitou čočku fotoaparátu nové generace. Základní verze bude mít jednoduchou a také menší porci RAM 4GB oproti 6GB pluska. Jinak se můžeme těšit na ten nejvýkonnější hardware v čele se zcela novým procesorem Snapdragon 845 (nebo Exynos 9810 u mezinárodní verze).

Na rozdíl od iPhonu i mnohých dalších konkurentů si Galaxy zachová audio jack. Navíc nabídne poprvé stereoreproduktory.

Pokud umíte anglicky, mkrněte na shrnutí všech aktuálních informací a spekulací:

reklama

reklama