V ČESKU jsou k dostání jen béčkové verze těch nejlepších telefonů současnosti. Proč nás výrobci tak šidí?

Rozmohl se nám tady takový nešvar...
Výrobci nedovážejí do Česka lepší verze svých telefonů. Proč?
Výrobci nedovážejí do Česka lepší verze svých telefonů. Proč?

reklama

Není vlajková loď jako vlajková loď - i mezi nimi jsou rozdíly. Když si například chcete v Česku koupit ten nejlepší Samsung Galaxy S8, máte smůlu. Dostanete totiž o 2GB RAM a 64GB vestavěné paměti méně než zákazníci v Hong Kongu. Podobné je to i v případě vlajkové lodi od LG. Její G6 se dodává pro různé trhy s odlišným vybavením. V Americe mají verzi s bezdrátovým nabíjením, v Asii se zase dodává verze s větší RAM nebo s Hi-Fi zvukovým výstupem. A jakou specialitu dostala Evropa a Česko? Žádnou!

Velcí výrobci telefonů zkrátka považují Evropu za standardní trh, kterému dodají standardní telefon. Třeba velikost RAM je přitom asi hlavním parametrem, který rozhodne, zda se telefon v druhé půlce své životnosti začne zasekávat, či nikoliv.

Pokud chcete hlavně nabušený hardware, můžete sáhnout po některém z čínských kousků, které sice většinou ničím nevyčnívají, ale vnitřnosti mají špičkové - ať už jde třeba o OnePlus 3T, Huawei P10 Plus nebo třeba Xiaomi Mi Mix. Ale dokonce i tyto značky nabízí ve své domovské Číně nebo na asijských trzích lepší výbavu za příjatelnější ceny.

Nové Galaxy S8 vás samo upozorní, že máte upatlaný objektiv foťáku. Má to prostý důvod.

SAMSUNG přiznal chybu na novém Galaxy S8. Telefon na ni sám upozorní a vyzve uživatele k nápravě!

Důvodů, proč výrobci telefonů na Evropu i Českou kašlou, je jistě více. Samozřejmě jde vždycky o peníze. Výrobci si jednoduše v Evropě tolik nekonkurují, jelikož vědí, že jim zde postačí dobře zvládnutý marketing a lidé si jejich telefon koupí. Soustředí se proto na nejvíce viditelné parametry jako je vzhled, displej, foťák a trendy funkce.

Evropané se zkrátka dají opít marketingem, což výrobci vědí a tak raději než jim nabídnout ještě lepší telefon, investují peníze do masivnější reklamy. A pro malý trh, jakým je Česko, to platí obzvlášť.

Vadí vám, že výrobci telefonů Evropu a Česko tak trochu šidí?

reklama

reklama