Samsung Galaxy Z Flip chce být přelomovým ohebným véčkem. První fotky nezklamaly

Přelomový design doplní solidní výbava.
Galaxy Z Flip
Galaxy Z Flip
WinFuture.de

reklama

Nová řada Galaxy bude představena už 11. února v San Franciscu a bude na ní odhaleno i véčko Samsung Galaxy Z Flip. Známému leakeru Rolandu Quandtovi se teď podařilo zveřejnit oficiální sadu fotek i jeho parametry.

Ukazuje obě barevné varianty telefonu – perleťově-fialovou a černomodrou. Ve větším detailu je vidět řešení kloubu, dvojitý hlavní fotoaparát nebo malý vnější notifikační displej, který bude nenápadně schovaný pod poloprůhlednou vrstvou.

Solidní výbava

Telefon nabídne 6,7 palcový Infinity Flex AMOLED displej s rozlišením 1080 × 2636 px, u něhož Samsung slibuje zvyšenou odolnost i lépe řešený kloub než u jeho tabletového předchůdce Galaxy Fold.

Pohánět ho bude špičkový Snapdragon 588+ doplněný 8GB RAM a 256GB úložištěm. Z důvodu úspory místa však nebude rozšířitelné pomocí paměťových karet.

Hlavní foťák bude 12 Mpx, f/1.8, OIS, ten širokoúhlý pak 12 Mpx, f/2.2 s rozhledem 123°. Selfie kamerka ve výřezu zvládne 10 Mpx, f/2.4, Dual Pixel, autofocus i HDR.

Baterie o kapacitě 3300 mAh půjde nabíjet pomocí USB-C výkonem 15 W a bezdrátově pak 9 W.

A cena? Ta má být podle varianty 1400 až 1500 euro; zhruba 35 až 38 tisíc korun, tedy vyšší, než někteří optimisté předpovídali.

Co zatím říkáte na první véčko nové generace od Samsungu? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!