Velký průzkum ukázal, že Apple má nejvěrnější uživatele mobilů. Nic neřeší a prostě kupují nový iPhone!

Má to jablíčko, tak to chci!
Nejvěrnější ovečky má mezi mobilními telefony Apple
Nejvěrnější ovečky má mezi mobilními telefony Apple

reklama

Nový spotřebitelský průzkum mezi tísici uživatelů mobilních telefonů pokládal celkem jednoduchou otázku: koupíte si v nejbližších 12 měsících telefon a pokud ano, zůstanete u stejné značky, jakou už vlastníte? Výsledky se příliš nelišily od těch předchozích, které si stejně jako tentokrát nechala zhotovit známá finanční skupina Morgan Stanley.

Nejvěrnější zákazníky má jednoznačně Apple a jeho iPhony. Více než 9 z 10 současných majitelů iPhonu si ho plánuje koupit znovu. Za ním se umístil Samsung se 77 procenty, bronzový je jeho jihokorejský rival LG, u kterého zůstane 59 procent oslovených. Následuje Motorola a pak Nokia, u které už však nezůstane ani polovina současných majitelů. Další nelichotivé příčky jsou neznámé, respektive se nenašel dostatečný reprezentativní vzorek.

grafkyapp
grafkyapp

Jasné vedení iPhonů se dá interpretovat dvěma způsoby - skvěle fungujícím marketingem a brandem Applu, ale zejména spokojeností uživatelů, kteří zkrátka necítí důvod měnit. Jelikož se však podle jiných průzkumů uživatelé telefonů moc nepřelévají mezi dvěma hlavními ekosystémy iOS a Androidem, jedná se zejména o zvyk nebo uživatelské preference. A v případě systému iOS zkrátka neexistuje žádná jiná volba než iPhone.

Jakou značku telefonu v současnosti máte a zůstanete jí věrní?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!