Prostě tam za vás zavolá! Sledujte, jak umí nový Android P vyřídit vaše telefonáty

Neradi domluváte věci po telefonu. Už brzy to za vás vyřídí umělá inteligence.
Nový Android za vás vyřídí telefonáty
Nový Android za vás vyřídí telefonáty
iStock

reklama

Letošní konference Googlu byla opravdu výživná. Představil se na ní totiž nový systém Android P, který se chlubí hlavně pokročilými funkcemi umělé inteligence. Ta bude znamenat hlavně velkou porci nových schopností hlasového asistenta. Nově za vás sám vyřídí telefonní hovory.

Funkce se jmenuje Google Duplex a jedná se v podstatě o rozšíření schopností už známého inteligentního pomocníka Google Assistant. Výkonný ředitel Googlu Sundar Pichai ukázal jeho schopnosti na jednoduchém příkladu.

Stačí říct svému telefonu, ať zarezervuje holiče v úterý mezi 10 hodinou a polednem a umělá inteligence už se postará o zbytek. Automaticky zvedne telefon a vyřídí celý telefonát způsobem, že byste uvěřili, že jde o živého člověka.

Umí reagovat na měnící se konverzaci a když narazí na větší problém – jako například, že je nabízený čas příliš mimo uživatelův požadavek –, předá hovor samotnému majiteli, aby si ho případně dokončil. Jinak však celý zvládně sám a samozřejmě pak vytvoří i položku v kalendáři s upozorněním.

Další příklad ukázal, že si Duplex poradil se složitou situací při rezervaci místa v restauraci, kdy obsluha chtěla různé doplňující informace a měla mnoho otázek.

Co je však ještě zajímavější, že Google Assistant bude ještě letos umět česky, takže bychom se měli Duplexu dočkat i u nás.

Necháte umělou inteligenci, ať za vás vyřizuje různé schůzky či rezervace?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!