VIDEO: Apple oficiálně odhalil své nové sídlo! Prozradil tajemství jeho názvu a hlavně co bude na jeho vrcholu

Když jdeš makat do parku...
Nové sídlo firmy Apple se bude jmenovat Apple Park.
Nové sídlo firmy Apple se bude jmenovat Apple Park.

reklama

Apple dnes oznámil, jak se bude jmenovat jeho nové monumentální sídlo, v jehož středu se nachází prstenec podobný kosmické lodi. Bude to Apple Park. Součástí bude taky obří sál pro tisíc osob, který se bude jmenovat Steve Jobs Theater. Ten se bude nacházet na nejvyšším místě areálu a bude z něho výhled na okolní parky i hlavní budovu.

"Steve a jeho vize pro Apple stále trvá, i když už tu nemůže být s námi... Kanceláře a parky jsou navrženy, aby inspirovaly náš tým a stejně tak pomohly životnímu prostředí... Celý kampus poběží výhradně na obnovitelné zdroje energie," uvedl Tim Cook, současný šéf Apple.

Slavností otevření se odehraje v dubnu, kdy začne postupné stěhování více než 12 tisíc zaměstnanců. Práce na budovách o parcích bude pokračovat ještě další půlrok. 

Hlavní dominantou bude prstencová budova, která pojme mimořádných 2,8 milionů čtverečních metrů kanceláří a jejíž plášť tvoří největší panely zakřiveného skla na světě. V Divadle Stevea Jobse bude Apple mimojiné pořádat tradiční tiskové konference a dá se očekávat, že první akcí po jeho dokončení bude podzimní představení iPhonu 8.

Mrkněte na čerstvé oficiální video ze stavby a galerii doplněnou o nové obrázky, které Apple uvolnil.

reklama

reklama