Monumentální sídlo Applu je hotové. Futuristický areál si můžete prohlédnout díky dronu

Sídlo firmy Apple zná svou finální podobu. Podívejte se na ni z ptačí perspektivy.
Přelet nad novým sídlem firmy Apple
Přelet nad novým sídlem firmy Apple
Duncan Sinfield / YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poslední velká vize zakladatele Stevea Jobse se blíží úplnému dokončení. Ukazuje to aktuální přelet nad Apple Parkem, jehož idea vzešla právě z Jobsovy hlavy. Přestože se obří kruhový komplex s mnoha přilehlými budovami pro 12 tisíc zaměstnanců firmy Apple oficiálně otevřel už před dvěma lety, bylo jasné, že dokončovací práce si vyžádají ještě mnoho času.

Hlavní pozornost se v poslední době věnovala úpravám terénu. V areálu bylo vysazeno téměř 9000 stromů, z nichž požadavkem u většiny byla maximální odolnost proti suchu a minimální požadavky na zavlažování, na které se v areálu používá čištěná odpadní voda z budov.

Staré duhové logo firmy Apple, k němuž odkazuje pódium uprostřed Apple Parku
Autor: Apple Staré duhové logo firmy Apple, k němuž odkazuje pódium uprostřed Apple Parku

Mezi vysazenými stromy samozřejmě nechybí ani větší množství jabloní, zajímavostí však je, že zahradníci vynechali odrůdu McIntosh. Odkaz ke slavné historii však najdete v nové konstukci vznikající uprostřed prstence. Duhová barva pódia neodkazuje k duhovému znaku LGBT, jejíž je prominentním zástupcem aktuální šéf firmy Tim Cook, ale k barevnému schématu, jež bylo součástí loga právě v době počítačů Apple MacIntosh.

Podívejte se na celý aktuální průlet nad areálem v době západu slunce.

Reklama
Reklama