VIDEO: APPLE představil nový iPhone X, který všem ukazuje záda. Sledujte jeho revoluční funkce!

Všechny zásadní informace z představení nové výroční generace iPhonů a dalších jablečných novinek!
Tohle je iPhone X!
Tohle je iPhone X!

reklama

Letos poprvé se slavná Apple Keynote konala v novém podzemním sálu Steve Jobs Theater v novém areálu Apple Park. Tady jsou všechny podstatné novinky, které na prezentaci zazněly!

 

SHRNUTÍ APPLE KEYNOTE:

Sál Steve Jobs Theater otevírají slova nikoho jiného než právě Steva Jobse.

keynote01
keynote01

Aktuální šéf společnosti Tim Cook vzpomíná na otce zakladatele, jak se jeho osobnost otiskla do celé firmy i do podoby nového sídla Apple Parku, a při té příležitosti i stručně zdůrazňuje nejdůležitější charakteristiky nového komplexu – sjednocenou architekturu, špičkové materiály a samozřejmě zelené technologie.

keynote02
keynote02

Jako první z produktů dojde na Apple Watch! Tim Cook oznamuje, že jde o nejprodávanější hodinky na světě, se spokojeností zákazníku 97 procent.

První velká novinka – vylepšené funkce měření srdečního tepu v novém aktualizovaném WatchOS. Podrobnější rozbory a detailní analýza vaší kondice na základně srdečních vzorců.

keynote03
keynote03

Nová generace Apple Watch 3 má podle očekávání zabudované LTE, takže je připojená i bez telefonu. Poznáte ji jednoduše podle červené korunky.

Rozběhnete na nich navigaci, můžete streamovat hudbu a řídit ji skrze hlasové příkazy Siri. Mají o 70 procent rychlejší procesor, silný reproduktor abyste slyšeli Siri a taky nejlepší výškoměr na trhu.

Nestrká se do nich SIMka, má vlastní miniaturní zabudovanou a třeba i díky tomu, že má anténu zabudovanou v displeji, jsou stejně velké jako předchozí generace.

Vyjdou na 399 dolarů a na baterii mají vydržet stejně dlouho jako předchozí generace. Předobjednávky se otevírají 15. září a dostupné budou od 22. září. Česko však není v první vlně zemí.

keynote04
keynote04

Tim Cook představuje nové možnosti streamování hudby z Apple Music skrze nové Apple Watch 3 ve spojení s bezdrátovými sluchátky – samozřejmě ideálně s AirPods.

Apple TV dle předpokladů konečně dostává rozlišení 4K a HDR neboli vysoký dynamický kontrast. Bude to skrze standardy Dolby Vision a HDR10. Novou kvalitu ilustruje video z Dubaje a ukázka z nového Spider-Mana.

keynote05
keynote05

Aby to televize zvládla, dostane nový a několikrát výkonnější hardware a Apple slibuje, že 4K HDR tituly budou stát v iTunes stejně jako dneska HD filmy.

Apple TV se taky dočká živých sportovních přenosů... na českou fotbalovou ligu ale můžeme zapomenout. :)

keynote06
keynote06

Představena je sociální hra Sky, kterou spustíte tuto zimu na Apple TV, iPadech a iPhonech.

Konečně přichází řada na iPhone!

Tim Cook mluví o mnoha oblastech, v kterých iPhone změnil svět mezilidské komunikace.

iPhone 8 (a 8 Plus) poprvé na plátně. Vypadá podobně jako sedmá generace, ale jeho záda jsou skleněná, přesně jak se očekávalo. Bude černý, stříbrný a zlatý. Má údajně nejodolnější sklo na trhu a má nový Retina HD displej.

keynote07
keynote07

Nový procesor se jmenuje A11 Bionic. Má šest jader a 4,3 miliard transistorů a je o minimálně 70 procent rychlejší než jeho předchůdce. Grafické jádro je o 30 procent rychlejší.

 

 

Mluví se hlavně o vylepšených foťácích a novém Portait Lightning módu na 8 Plus a 4K videu, které půjde natáčet při úctyhodných 60 snímcích za vteřinu. Full HD videa půjde natáčet při 240 fps pro skvělá zpomalená videa.

keynote08
keynote08

Rozšířená realita neboli Augmented Reality! Půjde o revoluční použití díky opravdu optimalizovanému hardware.

Šéf Directive Games představuje online hru Machines, která půjde hrát v rozšířené realitě. Na stole se před vámi zobrazí celé detailní bojiště.

Na řadu přichází bezdrátové nabíjení! Ano, nové iPhony ho dostanou.

Nové iPhony budou v kapacitách 64 a 128 GB. K dostání budou od 22. září.

Tim Cook oznamuje: One more thing!

Ano, vypadá přesně jak se předpokládalo a opravdu se bude jmenovat iPhone X.

keynote09
keynote09

Bude ve dvou barvách – černé a stříbrné. Dostane 5,8 palcový Super Retina displej s OLED technologií o rozlišení 2436 × 1125 pixelů s jemností 458 ppi. Bude podporovat Dolby Vision i HDR10.

 

 

Odemykat se nebude pomocí čtečky otisků TouchID ale pomocí 3D rozeznávání tváře s označením FaceID.

keynote10
keynote10

Představena je speciální kombinace senzorů a technologií, která umožní čtení tváře – tzv. neural engine. Můžete mít brýle, různé účesy, nechat si narůst plnovous, a přesto rozezná vaši tvář. Technologii nepůjde jen tak obejít a prošla náročným testováním např. s asistencí filmových maskérů.

FaceID je podle Apple dvakrát bezpečnější než TouchID. Proto bude fungovat např. s Apple Pay. Všechny aplikace, které používaly ochranu TouchID, budou fungovat taky s FaceID. 

keynote11
keynote11

Představeny jsou nové Animoji neboli animované Emoji, které si vezmou výrazy přímo z vaší tváře. Můžete je použít v chatu nebo s nimi nahrát celé vzkazy.

Představeny jsou foťáky iPhonu X. Obě hlavní čočky budou opticky stabilizované a nulové zpožděení umožní rychlé focení i za zhoršených světelných podmínek.

O dost lepší budou selfíčka díky 3D senzorům, které pomůžou vylepšit hloubku ostrosti v portrétním módu.

keynote13
keynote13

Nová podložka AirPower pro bezdrátové nabíjení umožní najednou efektivně nabíjet iPhone, Apple Watch i AirPods.

iphonex
iphonex

Cena iPhonu X začne na 999 dolarech a k dostání bude od listopadu.

keynote14
keynote14

Tiskovku zakončuje nový klip k iPhonu X, citát Stevea Jobse a taky velké poděkování všem, kdo vyvinuli nová zařízení a podíleli se na stavbě Apple Parku.

reklama

reklama