Apple se v nových reklamách vysmívá Androidu. Ukazuje, že má lepší foťák i aplikace

Apple si opět rýpnul do konkurence.
Apple láká uživatele Androidu na své iPhony
Apple láká uživatele Androidu na své iPhony
Apple

reklama

Apple opět láká uživatele telefonů s Androidem, aby přešli na jeho iPhony s operačním systémem iOS. Ve dvojici krátkých spotů ukazuje, že vás na iPhonech čekají lépe fungující a bezpečnější aplikace. A foťák má zase vychytaný portrétní mód.

První video srovnává Apple App Store s "vaším obchodem", což je samozřejmě narážka na největšího konkurenta, tedy obchod Google Play. Aplikace z něho uživatelce doslova vybuchne před očima. Apple tím naráží na menší vyladěnost a nižší bezpečnost androidích aplikací.

Svým způsobem má pravdu, což se ukázalo třeba při aktuální kauze Facebooku. Androidí aplikace FB Messenger shromaždovala údaje o hovorech a SMS zprávách uživatelů, zatímco ta pro iOS to nedělala, jelikož jí to přísnější pravidla neumožnila.

Druhé video ukazuje unikátní portrétní funkce iPhonu s názvem Portrait Lightning, na kterých prý vypadáte lépe než od konkurence. Jenže tady je třeba připomenout, že různé speciální portrétní módy mají také jiné značky a že foťáky iPhonů už prostě na úplnou špičku nepatří.

Podle testů se o tři nejlepší místa v mobilním focení přetahují Google Pixel 2 (nejlepší automatický režim a HDR), Huawei P20 Pro (tři čočky, skvělé fotky za špatného světla) a Samsung Galaxy S9+ (univerzál se skvělým videem). Třeba v prestižním DxOMark patří nejlepšímu iPhonu až páté místo.

Co myslíte, přesvědčí Apple svými novými reklamami, aby lidi přešli z Androidu na iPhony?

reklama

reklama