VIDEO: Apple trapas! Revoluční odemykání tváří na tiskovce nefungovalo a museli vyměnit telefon. Co se vlastně stalo?

Murphyho zákony platily taky na nejsledovanější představovačce roku.
Trapas při testování odemykání Face ID
Trapas při testování odemykání Face ID

reklama

Apple s velkou slávou uvedl řadu novinek - nové Apple Watch 3, Apple TV 4K HDR, iPhony 8 a 8 Plus a v neposlední řadě taky revoluční model iPhone X, kde se X čte římskou číslovkou jako deset - označuje totiž deset let od představení prvního Apple smartphonu.

Za revoluční považují inženýři z Apple nový systém odemykání FaceID, který zcela nahradil populární čtečku otisků prstů TouchID. Nový systém několika senzory oskenuje tvar vaší tváře a odemkne telefon nebo třeba umožní elektronickou platbu. A prý je přesnější a bezpečnější než otisk prstů, jenže...

... když ho chtěl na tiskovce poprvé v praxi předvést Craig Federighi, viceprezident Applu, tvrdě narazil. Napoprvé se mu ho odemknout nepovedlo, ani napodruhé. To už zareagoval překvapeným "Ho,ho, ho!" a sáhnul po záložním telefonu, který zafungoval. Sledujte:

Jenže důvod selhání podle všeho nebyl v samotném FaceID, nýbrž v tom, že byl konkrétní telefon čerstvě restartovaný a v tom případě musíte před použitím FaceID vyťukat klasické heslo, jak to bývá u všech telefonů. Jen se podívejte na video ještě jednou a sledujte náhled obrazovky telefonu.

Přesto byl trapas na světě a internetem se hned začaly šířit pochybnosti, zda bude nové FaceID skutečně tak spolehlivé.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!