VIDEO: Apple trapas! Revoluční odemykání tváří na tiskovce nefungovalo a museli vyměnit telefon. Co se vlastně stalo?

Murphyho zákony platily taky na nejsledovanější představovačce roku.
Trapas při testování odemykání Face ID
Trapas při testování odemykání Face ID
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Apple s velkou slávou uvedl řadu novinek - nové Apple Watch 3, Apple TV 4K HDR, iPhony 8 a 8 Plus a v neposlední řadě taky revoluční model iPhone X, kde se X čte římskou číslovkou jako deset - označuje totiž deset let od představení prvního Apple smartphonu.

Za revoluční považují inženýři z Apple nový systém odemykání FaceID, který zcela nahradil populární čtečku otisků prstů TouchID. Nový systém několika senzory oskenuje tvar vaší tváře a odemkne telefon nebo třeba umožní elektronickou platbu. A prý je přesnější a bezpečnější než otisk prstů, jenže...

... když ho chtěl na tiskovce poprvé v praxi předvést Craig Federighi, viceprezident Applu, tvrdě narazil. Napoprvé se mu ho odemknout nepovedlo, ani napodruhé. To už zareagoval překvapeným "Ho,ho, ho!" a sáhnul po záložním telefonu, který zafungoval. Sledujte:

Jenže důvod selhání podle všeho nebyl v samotném FaceID, nýbrž v tom, že byl konkrétní telefon čerstvě restartovaný a v tom případě musíte před použitím FaceID vyťukat klasické heslo, jak to bývá u všech telefonů. Jen se podívejte na video ještě jednou a sledujte náhled obrazovky telefonu.

Přesto byl trapas na světě a internetem se hned začaly šířit pochybnosti, zda bude nové FaceID skutečně tak spolehlivé.

Reklama
Reklama