Tohle chytré ukulele prý naučí hrát i hluchého. Jak je to možné?

Šance pro totální hudební antitalenty.
Chytré ukulele - Pokulele
Chytré ukulele - Pokulele
Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naučit se hrát na ukulele není žádná velká věda, pokud máte alespoň mimimální hudební talent. Zabrnkat na čtyři struny základní akordy však přesto vyžaduje nějaký trénink, s nímž vám však výrazně pomůže chytré ukulele od Xiaomi. Vyšlo už v druhé aktualizované verzi pod názvem Pupulele 2.

Populele hmatník
Autor: Xiaomi Populele hmatník

Jádrem je vlastně klasické ukulele, jenž je na hmatníku vybaveno senzory a LED diodami, které vám napoví, jak hrát jednotlivé akordy či jak vybrnkávat melodie. Díky nim a také zabudovanému mikrofonu dokáže kontrolovat, nakolik přesně hrajete, samozřejmě v propojení s chytrým telefonem, kde si navolíte lekci či písničku, kterou se chcete naučit. Dokonce můžete soupeřit s kamarády, kdo ji zahrál lépe.

Ukulele je s telefonem propojené pomocí Bluetooth 4.0, a pokud chcete využívat jeho chytré funkce, potřebujete energii ze dvou AAA baterií, které můžete nabíjet i skrze mikroUSB konektor. Na jedno nabití vydrží zhruba 10 hodin "chytrého" hraní, ale na ukulele si samozřejmě zahrajete i zcela bez baterek.

Xiaomi Populele 2 - aplikace
Autor: Xiaomi Xiaomi Populele 2 - aplikace

Samotný nástroj se dodává v černé a bílé barvě, je vyrobený ze speciálně tvrzeného plastu a lze ho koupit v přepočtu za zhruba 2700 Kč.

Umíte hrát na nějaký hudební nástroj? Učili byste se sami jen s pomocí chytrých funkcí?

Reklama
Reklama