Tohle chytré ukulele prý naučí hrát i hluchého. Jak je to možné?

Šance pro totální hudební antitalenty.
Chytré ukulele - Pokulele
Chytré ukulele - Pokulele
Xiaomi

reklama

Naučit se hrát na ukulele není žádná velká věda, pokud máte alespoň mimimální hudební talent. Zabrnkat na čtyři struny základní akordy však přesto vyžaduje nějaký trénink, s nímž vám však výrazně pomůže chytré ukulele od Xiaomi. Vyšlo už v druhé aktualizované verzi pod názvem Pupulele 2.

Populele hmatník
Autor: Xiaomi Populele hmatník

Jádrem je vlastně klasické ukulele, jenž je na hmatníku vybaveno senzory a LED diodami, které vám napoví, jak hrát jednotlivé akordy či jak vybrnkávat melodie. Díky nim a také zabudovanému mikrofonu dokáže kontrolovat, nakolik přesně hrajete, samozřejmě v propojení s chytrým telefonem, kde si navolíte lekci či písničku, kterou se chcete naučit. Dokonce můžete soupeřit s kamarády, kdo ji zahrál lépe.

Ukulele je s telefonem propojené pomocí Bluetooth 4.0, a pokud chcete využívat jeho chytré funkce, potřebujete energii ze dvou AAA baterií, které můžete nabíjet i skrze mikroUSB konektor. Na jedno nabití vydrží zhruba 10 hodin "chytrého" hraní, ale na ukulele si samozřejmě zahrajete i zcela bez baterek.

Xiaomi Populele 2 - aplikace
Autor: Xiaomi Xiaomi Populele 2 - aplikace

Samotný nástroj se dodává v černé a bílé barvě, je vyrobený ze speciálně tvrzeného plastu a lze ho koupit v přepočtu za zhruba 2700 Kč.

Umíte hrát na nějaký hudební nástroj? Učili byste se sami jen s pomocí chytrých funkcí?

reklama

reklama