Jedinečný reprák zobrazuje slova písniček, které právě přehrává

Za propracovaný design si však pořádně připlatíte.
Cotodama Lyrics Speaker
Cotodama Lyrics Speaker
Cotodama

reklama

Japonská firma COTODAMA vyrábí unikátní bezdrátové reproduktory, které se jmenují jednoduše Lyric Speaker. Nabídnou hudbu nejen pro uši, ale taky pro oči, protože umí velice efektně zobrazit slova písniček na svém průhledném těle.

Když přes ně začnete přehrávat zpívanou písničku, začnou se vám před očima zobrazovat její slova na průhledném TFT LCD displeji. O kvalitní zvuk se postará dvojice reproduktorů pro stereo efekt, na těle najdete ještě otočný ovládací prvek a samozřejmostí je taky doprovodná aplikace s dalšími možnostmi nastavení.

Reproduktor čte slova písniček z online databáze SynPower Corporation (PetitLyrics), takže bude umět opravdu naprostou většinu globálních interpretů, ty české bychom však nečekali. Chlubí se taky umělou inteligencí, která přízpůsobí grafické provedení textů – třeba romantická balada se vám začne psát pomalým ručním písmem, dynamický taneční song pak bude vyskakovat efektněji, rapové texty s patřičnou rytmickou kadencí a graffiti stylem.

Není určený k přenášení, ale jako designový kousek do interiéru, takže nemá vlastní baterii a připojený je pomocí Wi-Fi. Pokud používáte iOS, tak umí Airplay, Google Cast, Spotify Connect, Apple Music. Pokud Android, tak Google Cast, Spotify Connect, Amazon Music, Google Play Music a YouTube Music.

A teď přichází háček. Vyrábí se pouze ve velmi omezených sériích a vyjde na 2000 dolarů, tedy zhruba 45 tisíc korun. Novinkou je celočerná textilní varianta vyrobená ve spolupráci s luxusní značkou Saint Laurent, která se bude nabízet pouze ve dvou kamenných prodejnách za 2241 dolarů, tedy více než 51 tisíc Kč.

Líbí?

reklama

reklama