Geniální herní monstrum v sobě spojuje nabušené PC, PlayStation, Xbox i Switch. Co všechno umí?

Zahrajete si prostě všechny hry v té nejvyšší kvalitě jako skutečná pařanská elita.
Všechny konzole i herní PC v jediném zařízení - Big O
Všechny konzole i herní PC v jediném zařízení - Big O
Origin PC / koláž

reklama

Firma Origin představila světu skutečně ultimátní herní mašimu, kterou pojmenovala Big O a která má ukončit věčné hádky, zda je pro hraní her lepší PC, PlayStation, Xbox či snad prakticky přenosný Switch. Všechny je totiž spojuje do jednoho zařízení.

Základem systému je vodní chlazení Cryogenik napojené na podsvícenou armádu větráků, veškeré podsvícení je samozřejmě nastavitelné. Do chlazení jsou připojené vnitřnosti systémů Xbox One X, PlayStation 4 Pro a taky brutální herní PC postavené kolem grafiky Nvidia Titan RTX. Nechybí slot na zasunutí Switche v dokovacím režimu.

Multiherní systém Big O
Autor: Origin Multiherní systém Big O

Všechny systémy mají na zadní straně své vlastní USB 3.0 sloty a jsou připojeny ke společnému přepínatelnému 4K HDMI výstupu, který může posílat signál na 144Hz monitor. Konzole Xbox a PlayStation jsou navíc vylepšené o 2TB SSD disky pro větší kapacitu a rychlejší nahrávací časy.

Výrobce poslal herní monstrum na testování slavnému youtubovému kanálu Unbox Therapy, kde se mu Lewis Hilsenteger podíval na zoubky, a dokonce ukázal, že můžete hrát na více konzolích najednou a posílat signál do více monitorů či televizí nebo prostě přepínat signály na jediném monitoru a jen si brát do ruky různé ovladače a užívat si tak herní obžérství.

Pro hardcore hráče a hlavně streamery je systém vybaven taky samostatnou kartou na nahrávání a streamování Elgato Game Capture 4K60 Pro. Nabízí se tak nejzásadnější otázka, kdy a za kolik bude Big O k dispozici?

Ultimátní herní mašina bude vyrobena ve velice omezeném množství na objednávku k výročí firmy Origin a nepůjde do volného prodeje, nemá tedy ani oficiální cenu. Redaktoři z PC Gameru se ji pokusili odhadnout na základě součtu cenovek jednotlivých komponent a vyšla jim na více než 8000 dolarů, tedy zhruba 185 tisíc korun. V reálu však pravděpodobně bude ještě o něco vyšší a výrobce ji prozradí pouze vážnému zájemci o koupi.

Pohled na konzolovou stranu Big O
Autor: Unbox Therapy / screenshot Pohled na konzolovou stranu Big O

Tady jsou ještě základní parametry vestavěného PC:

Case: custom Origin PC Genesis s RGB podsvícením
Základní deska: MSI Meg Z390 Godlike
CPU: Intel Core i9-9900K
GPU: Nvidia Titan RTX w/ 24GB GDDR6
RAM: 64GB Corsair Dominator Platinum RGB DDR4-3200 (4x16)
Hlavní disk: 2TB Samsung 970 Evo M.2 NVMe SSD
Sekundární disk 1: 2TB Samsung 970 Evo M.2 NVMe SSD
Úložiště: 14TB Seagate Barracuda
Společný zdroj: 1,000W EVGA SuperNova G3
Chlazení: upravené vodní CRYOGENIG Hard Line
Přídavná karta: Elgato Game Capture 4K60 Pro
Operační systém: Windows 10 

 Stojí podle vás takové herní mostrun za to?

reklama

reklama