VIDEO: iPhone X a Samsung Note 8 si to rozdaly v drsném testu výkonnosti. A výsledky vás překvapí!

Zase se ukázalo, že papírový favorit ve výsledku nemusí být vítězem.
Souboj rychlosti mezi iPhonem X a Samsungem Galaxy Note 8
Souboj rychlosti mezi iPhonem X a Samsungem Galaxy Note 8

reklama

Nový iPhone X se může pochlubit brutálně výkonným procesorem A11 Bionic, který v testech zadupe všechny mobilní čipy do země, a dokonce má v některých ohledech vyšší výkon než stolní počítače MacBook Pro. Taky má výhodu "na tělo" vyladěného operačního systému iOS. Samsung Galaxy Note 8 na něho v těchto ohledech nemá, ale jak si vedou v přímém srovnání praktického používání?

Výsledek není zdaleka tak jednoznačný, dokonce by se v mnoha ohledech za vítěze dal považovat Note 8. V jeho prospěch totiž hraje dvojnásobná pamět RAM – iPhone má 3GB, zatímco Samsung 6GB. Oproti minulosti se navíc Samsung naučil s pamětí pracovat daleko efektivněji.

V postupném spouštění aplikací a editaci 4K videa byl jasným vítězem iPhone X. Situace se však obrátila při opětovném návratu do již spuštěných aplikací, kde jednoznačně dominoval Samsung díky dvojnásobné porci RAM. Rychlejší spuštění telefonu si připsal iPhone, ale načítání webových stránek zase o něco rychleji zvládal Samsung.

Jasného výsledku se v případě nejlepších telefonů ze stáje Apple a Samsung tentokrát nedočkáte, protože oba nabízejí opravdu úctyhodnou porci výkonu. Jejich souboj tentokrát nabídl velice pohlednou remízu.

Co říkáte na výsledky souboje?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!