Jak fungují samořídící auta? Nové video vám to ukáže do nejmenšího detailu

Samořídící auto se vám odhalí před očima.
Projížďka automatickým taxíkem Waymo
Projížďka automatickým taxíkem Waymo
Waymo

reklama

Waymo se chystá rozjet stvou první plně automatickou taxislužbu v americkém Phoenixu – obejde se zcela bez řidičů, o vše se postarají samoříditelná auta propojená s aplikací. Firma, kterou vlastní Google, teď zveřejnila zajímavé video. To má zbavit lidi strachu si do takových taxíků sednout. Ukazuje, jak fungují.

Hned po spuštění se můžete začít rozhlížet na všechny strany. Průvodkyně vám postupně vysvětlí, jaké senzory takový automatický taxík používá. Tím hlavním je tzv. LIDAR – laserový systém, který 3D skenuje kompletní okolí auta. Díky radaru má také přehled o vzdálenosti a rychlosti okolních objektů. Množství kamer pak snímá například semafory nebo dopravní značky. Celý systém pak funguje až do vzdálenosti 3 fotbalových hřišť.

Co však Waymo zdůrazňuje, je, že se jeho auta naučila vyhodnocovat i složité dopravní situace, jelikož najezdila miliony zkušebních kilometrů. Některé z nich si pak můžete prožít, včetně možnosti zjistit, jak to v takovém Waymo taxíku z pozice pasažéra vypadá. Příjemnou cestu!

Sedli byste bez váhání do samoříditelného taxíku?

reklama

reklama