Šikovná klimatizace pod tričko umí v létě snížit teplotu až o 13 stupňů. Jak funguje?

Už žádné zpocené fleky na tričku?
Nová klimatizace pod tričko
Nová klimatizace pod tričko
Sony / koláž

reklama

Sony představilo nositelnou klimatizaci s názvem Reon Pocket. A je o ni velký zájem, jelikož už se na japonských startovacích stránkách vybralo výrazně více, než jaká byla požadovaná minimální částka. Nejlevnější varianta se tam dá pořídit za zhruba 2800 Kč. Do prodeje by měla zamířit v březnu příštího roku.

Nositelná klimatizace Sony Reon Pocket
Autor: Sony Nositelná klimatizace Sony Reon Pocket

Reon Pocket je malinká chytrá krabička s vlastní baterií, která se strká do kapsy na speciálním dodávaném tričku. Funguje na principu Peltierova článku a pod tričko vhání studený vzduch, který podle výrobce zvládne snížit teplotu u těla až o 13 °C . V zimě pak zvládá zahřívat až o 8 °C.

Baterie dodá osobní klimatizaci šťávu na zhruba 90 minut, dobíjí se skrze USB-C a plné nabití trvá dvě hodiny. V pohotovostním stavu vydrží 24 hodin, kdy si můžete na těle chvilkově přichladit či přitopit. Vše se ovládá skrze mobilní aplikaci, chystá se však také automatický mód podle okolní teploty.

Sony Reon Pocket
Autor: Sony Sony Reon Pocket

Klimatizace se dodává ve dvou verzích – tenčí Lite má menší rozměry a hmotnost, ale taky menší výkon a výdrž baterie. K dispozici bude buď s jedním, nebo rovnou s pěti speciálními tričky s kapsou. Ta jsou vyrobena z funkčního materiálu, a hodí se tak ideálně třeba i pod další tričko či košili, což může být obzvlášť praktické pro manažery, kteří i v létě musí chodit navlečení v košili a saku.

Co říkáte na tričkovou klimatizaci? Přijde vám jako dobrý nápad?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!