UFO nadšenci už 20 let chystají funkční létající talíř. Co všechno bude umět?

A jak teď poznáme mimozemšťany?
Lidský létající talíř je na cestě - jmenuje se ADIFO
Lidský létající talíř je na cestě - jmenuje se ADIFO
Columbia Pictures / Adifo Aircraft

reklama

Vidím létající talíř, koukám na UFO – plavidlo mimozemšťanů. Tohle pravidlo už brzy přestane platit, protože extrémně rychlý a dobře manévrující diskovitý objekt na obloze brzy bude patřit do lidské flotily. Svědčí o tom létající talíř od dvojice rumunských inženýrů Razvana Sabieho a Iosifa Taposuoa.

Pracovali na něm soustředěně přes dvě desítky let a nedávno ho poprvé představili veřejnosti pod názvem ADIFO, což je zkratka pro All-Directional Flying Object (Všesměrový létající objekt). Jeho propracovaná soustava směrových motorů mu umožňuje manévrovat všemi směry a velice rychle měnit dráhu, což podrobně vysvětluje prezentační video:

Menší prototyp však má být pouhým začátkem. Tvůrci tvrdí, že už mají propočítané a počítačově nasimulované podstatné zvětšení stroje i létání s nákladem. Elektrické ventilátory mají v této verzi nahradit proudové motory, které umožní stroji ADIFO cestovat až supersonickými rychlostmi jako konvenční stíhačky, přičemž oproti nim má mít létající talíř řadu výhod.

Vypadá to, že se oběma podaří najít finance a partnery, protože už je oslovila řada firem, vládních institucí, a dokonce i velký nadnárodní výrobce letadel.

Věříte, že se brzy budou po obloze prohánět létající talíře?

reklama

reklama